Kapat

Çocuklar İçin Ananas Sırt Çantası Yapımı

Anasayfa
Okul Öncesi Çocuklar İçin Ananas Sırt Çantası Yapımı

Küçük çocukların renkli ve eğlenceli dünyalarına yakışan, dilerseniz okula giden çocuklarınız için okul çantası olarak yapabileceğiniz, dilerseniz daha küçük yaştaki çocuklar için bir yere giderken eşyalarını taşımaları için yapabileceğiniz bu ananas şeklindeki çanta; tam yaz aylarına göre! Sevimli görünümü, basit yapımı, farklı tasarımı ve çocuklara uygun boyutlarıyla herkesin beğeneceği bu ananas çantanın yapımı için birkaç malzemeye ihtiyacınız var.

Malzemeler:

-Sarı ve beyaz renklerde desenlere sahip yarım metre kumaş,
-Düz sarı renkte yarım metre astar kumaşı,
-30- 40 cm civarı büyüklükte bir yeşil kumaş parçası,
-Dikiş malzemeleri,
-2 adet sarı boncuk.

Çocuk Sırt Çantası Yapımı 1

Kumaşlarınızı hazırladıktan sonra çantanın dikim işlemine başlayabilirsiniz. Aşağıdaki görseldeki kumaş örneğine bakarak, sarı desenli kumaşınızdan o ölçülerde iki adet parça kesin. Bir kenarı 12 inç (Yaklaşık 30 cm.), bir diğer kenarı 13 inç (Yaklaşık 35 cm.) ve köşeleri 1,5 inç (3-4 cm civarı) kesilmiş olan kumaşlar, çantanın ana malzemeleri olacak.

Çocuk Sırt Çantası Yapımı 2

Kestiğiniz parçaların kenarlarına yeşil kumaştan kenarlar dikin. Bu yeşil parçaların iki yanını dikmeden bırakın; bu kısmı daha sonra ip geçirmek için kullanacaksınız.

Çocuk Sırt Çantası Yapımı 3

Bu iki parçayı tersten birbirine dikin ve köşelerinin oval olması için içerden dikiş atın. Aynı şekilde altta kalan uzun kısmına da biraz dikiş atın ki yüzünü çevirdiğinizde oval bir ananas formu alabilsin.

Çocuk Sırt Çantası Yapımı 4

Yeşil kumaştan, ananasın üst kısmı olması için aşağıda gördüğünüz gibi yapraklı kısmı kesin. Bu kısım çantanın üst kısmına takılacak.

Çocuk Sırt Çantası Yapımı 5

Yüzünü çevirdiğiniz çanta parçasının üst kısmına bu yeşil yapraklı parçayı da diktikten sonra, düz sarı kumaştan ilk aşamada kestiğiniz çanta parçalarının bire bir aynı ölçüsünde iki düz parça kesin ve onları da birbirine dikin.

Çocuk Sırt Çantası Yapımı 6

Ardından astarı çantanın dış parçasının en üst kısmına dikin.

Çocuk Sırt Çantası Yapımı 7

Çantanın ana formu hazır; şimdi sırada yeşil kumaştan kestiğiniz uzun şeritleri ortadan katlayarak sert ve ince bir ip oluşturma aşaması var. İpi yaptıktan sonra yeşil kısımlardan geçirin ve uçlarına boncuk takıp düğüm atın.

Çocuk Sırt Çantası Yapımı 8

İşte çantanın bitmiş hali:

Çocuk Sırt Çantası Yapımı 9

Çocuklarınız bu farklı tasarımlı çantaya bayılacak ve yaz aylarına yakışan cıvıl cıvıl renkleriyle bu çantadan vazgeçemeyecek!

Çocuk Sırt Çantası Yapımı 10