Çocuklar İçin Basit Kumbara Yapımı

Çocukların yaratıcılığını arttırmak ve gelişimini olumlu yönde etkilemek için, el işi ve sanatsal aktivitelere ağırlık vermek ve çocuklarınızla birlikte bu tarz yaratıcı aktiviteleri sık sık yapmak gerekir.


Çocuklar İçin Basit Kumbara Yapımı

Çocukların yaratıcılığını arttırmak ve gelişimini olumlu yönde etkilemek için, el işi ve sanatsal aktivitelere ağırlık vermek ve çocuklarınızla birlikte bu tarz yaratıcı aktiviteleri sık sık yapmak gerekir. Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz basit, eğlenceli, az maddiyatlı, yaratıcı ve renkli bir şeyler arıyorsanız; size önereceğimiz basit kumbara yapımı sayesinde çocuğunuzla birlikte eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz! Yapımı çok kolay olmasına rağmen görünüş açısından gerçek kumbaraları aratmayan bu basit domuz şeklindeki kumbara için çok az malzemeye ihtiyacınız var:

– Bir adet büyük pet şişe,
 Boya,
 Bir parça karton,
 İki adet yapışkanlı göz,
 Yapıştırıcı.

İlk aşama, sizin yapabileceğiniz bir işlem: Pet şişeyi ortadan kesin ve kestiğiniz parçaları birbirine geçirin. Daha sonra bant ya da tutkal yardımıyla bu iki parçayı iyice birbirine sabitleyin. Bu işlem bittikten sonra, şişenin üst kısmında bozuk paraların sığabileceği kadar bir yer açın.

Basit Kumbara Yapımı

Açtığınız bu delik, kumbaraların üzerinde bulunan delikle eş değer olmalı. Bu sizin kumbaranızın ana hattı olacak. Geri kalan işlemleri çocuğunuz da yapabilir. Hazırladığınız pet şişeyi sprey boya yardımıyla, her yeri eşit boyanacak şekilde iyice boyayın ve kuruması için bir kenara bırakın.

Basit Kumbara Yapımı

Kumbaranızın kuruduğundan emin olduktan sonra, yine çocuğunuzla birlikte süsleme işlemine geçebilirsiniz. Yapışkan gözleri, şişenin kapak kısmına doğru takın. Ardından, karton parçanızdan kulak şeklinde iki adet parça kesin ve onları da kulaklarının olması gerektiği yere yapıştırıcı yardımıyla yapıştırın. Yine kartondan, kumbaranızın altına koymak ve ayakta durmasını sağlamak için; üçgen ayaklar yapıp alt kısmına yapıştırın. Kapağa da domuzun burun deliklerini çizin. Basit Kumbara Yapımı

Bu işlem de bittikten sonra domuz kumbaranız hazır olacak! Biz domuz şeklinde bir kumbara yaptık ve ona uygun renklerde, parçalarda malzemeler kullandık. Siz de yaratıcılığınızı kullanarak dilediğiniz hayvanı ya da şekli yapabilirsiniz. Basit Kumbara Yapımı

Ayrıca kartondan kumbara yapılışı konusuna da göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
69 Sorgu Yapıldı. 0,470 Saniyede Olu