Çocuklar İçin Ejderha Eldiven Yapımı

Çocukların kıyafet ve aksesuarları da kendileri gibi eğlenceli ve renkli olmalıdır.

  • 08 Temmuz 2017
  • Çocuklar İçin Ejderha Eldiven Yapımı için yorumlar kapalı

Çocuklar İçin Ejderha Eldiven Yapımı

Çocukların kıyafet ve aksesuarları da kendileri gibi eğlenceli ve renkli olmalıdır. Şimdi yaz aylarına giriyor olsak da, sonbahar ve kış geldiğinde kullanılabilecek olan bu sevimli ejderha eldiven takımı, çocukları için renkli ve neşeli aksesuarları tercih eden annelerin kolaylıkla yapabileceği bir modele sahip. Dilerseniz kış aylarında çocuklarınızı soğuktan eğlenceli bir şekilde korumak için kullanabileceğiniz bu açılır- kapanır eldiven takımını dilerseniz sadece oyun amaçlı da yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu eldiven takımının iki parçası birbirinden farklı: Siz de isterseniz iki eldiveni farklı modellerden yapıp kolaj oluşturabilirsiniz veya bir modelden iki adet yaparak takım oluşturabilirsiniz. İşte çocuklar için ejderha eldiven takımı yapımı için ihtiyacınız olan materyaller:

Malzemeler:

-Yeşil ve mavi renkte polar kumaş,
-Siyah ve beyaz renkte keçe kumaş parçaları,
-2 adet küçük düğme,
-Dikiş malzemeleri.

Çocuğunuzun ellerinden birini bir renkteki polar kumaşın üstüne koyarak, birkaç mm. Daha geniş olarak eldivenin formunu çıkarın. Çıkardığınız bu formu polar kumaşı ikiye katlayarak kesin; dikiş payı bırakmayı ihmal etmeyin. Aynı işlemi bir diğer renkteki kumaş için de yapın; az önce çizip kestiğiniz eldiveni tersten koyarak diğer el için olan eldiven tekini de oluşturun. Ardından bütün haldeki eldiveni aşağıdaki gibi kesin: Her renkten iki adet olmak üzere yuvarlak uç kısım, parmak kısmı, elin orta kısmına denk gelecek olan parça ve bilek kısmını geçecek dikdörtgen parça.

Ejderha Eldiven Yapımı 1

Eldivenin yeşil tekinin uçtaki yuvarlak kısmını ortadan keserek 4 adet yarım daire formu elde edin. Beyaz keçeden 3 adet üçgen kesip iki yarım dairenin ortasına dikin. Ardından siyah keçeden küçük iki adet parça kesip gözlerini dikin. Ejderha Eldiven Yapımı 2

Ejderha Eldiven Yapımı 3

4 adet yarım daireyi birbirine dikmeden önce kırmızı yün parçasından halka şeklinde bir dil yapın ve 4 parçanın birleştiği uç noktaya dikip parçaları birleştirin. Mavi olan eldiven teki için de ayı işlemi yapın fakat ona üçgen dikenler yerine tek bir adet uzun ve ince üçgen boynuz kesip biraz daha ön kısmına doğru dikip yine parçaları birleştirin.

Ejderha Eldiven Yapımı 4

Eldivenin orta kısmındaki iki parçayı birbirine dikin. Parmak için kestiğiniz parçaları da tersten diktikten sonra, aşağıdaki görselde görüldüğü gibi orta parçaya ekleyin. Her iki çift için de aynı işlemi yapın.

Ejderha Eldiven Yapımı 5

Az önce yapmış olduğunuz yuvarlak surat kısımlarını tek tarafından olmak kaydıyla orta parçaya dikin ve bir kenarını dikmeden bırakın.

Ejderha Eldiven Yapımı 6
Ejderha Eldiven Yapımı 7Bileğe gelecek dikdörtgen kısmı da tersinden birbirine diktikten sonra, az önce oluşturduğunuz eldivenin alt kısmına dikin ve ortasına bir adet küçük düğme dikin. Eldiveni ters yüz edin; bitmiş olacaktır.

Ejderha Eldiven Yapımı 8

Diğer eldiven teki için de aynı yolları izleyin. Eldiven takımınız bitmiş olacak; dilediğiniz zaman eldiveni kapalı kullanabilir, dilediğiniz zaman ise açarak ejderhanın dili olarak yaptığınız yün halka kısmı düğmeye geçirerek açık olan, yarım eldiven formunda da kullanabilirsiniz.

Ejderha Eldiven Yapımı 9

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
72 Sorgu Yapıldı. 4,626 Saniyede Olu