Çocuklar İçin Işıklı Şehir Yapımı

Çocuk odaları, her zaman onların renkli dünyalarına ayak uyduran hareketli bir havaya sahip olmalıdır.

  • 06 Mayıs 2017
  • Çocuklar İçin Işıklı Şehir Yapımı için yorumlar kapalı

Çocuklar İçin Işıklı Şehir Yapımı

Çocuk odaları, her zaman onların renkli dünyalarına ayak uyduran hareketli bir havaya sahip olmalıdır. Çocuklarınız için dilerlerse oyun oynayacakları, dilerlerse gece uyurken ışık olarak kullanabilecekleri güzel bir şehir yapmaya ne dersiniz? Oldukça basit ve az malzeme gerektiren bu şehir, çocuğunuzun çok hoşuna gidecek. Hem odasını aydınlatmada kullanabileceği, hem de önünde araba ya da bebekleriyle oynayabileceği bu şehri birlikte de yapabilirsiniz. Işıklı şehrin yapımı için size gereken malzemeler şöyle:

-Kalın mukavva,
-Renkli karton ya da el işi kağıtları,
-Şeffaf kağıt,
-Silikon,
-Beyaz boya,
-L şeklinde küçük raf ayakları,
-Herhangi bir çıplak ışık sistemi,
-Elektrik bantı, kağıt, kalem, cetvel ve kesici alet.

Çocuklar İçin Işıklı Şehir Yapımı 1

İlk olarak, cetvel yardımıyla kağıda ev şablonları çıkarmanız gerekiyor. Farklı boyut ve şekillerde evler yapabileceğiniz gibi yukarıda gösterilen ev şablonunun birebir aynısını da yapabilirsiniz. Düzgün bir şekilde çizdiğiniz bu ev şablonları bittikten sonra, sırada onları şablon olarak kullanarak mukavvaya şekli çıkartma işlemi var. Mukavvanın kenarına şablonunuzu elektrik bantı yardımıyla yapıştırın ve kesici alet yardımıyla üstünden kesme işlemine başlayın. Evin dış hatlarını olduğu gibi kesin, pencere ya da kapı gibi iç hatlarını da tamamen kesip çıkarın  ve delik olmalarını sağlayın.

Çocuklar İçin Işıklı Şehir Yapımı 2

Kesme işlemi bittikten sonra, renkli kartonlarda da aynı işlemi uygulayarak mukavva evinizin üstüne yapıştırın. Ardından beyaz renkli boyayla pencere, kapı, çatı gibi hatların etrafından geçerek kar yağmış gibi bir görüntü elde edin. Şeffaf kağıtları da evlerin pencere ve kapı kısımlarını kapatıp cam gibi görünecek şekilde yapıştırdıktan sonra, L şeklindeki metal aparatları aşağıda görüldüğü gibi silikon yardımıyla evlere yapıştırın. Bu metal askılar, evlerin ayakta durmasını sağlayacak.

Çocuklar İçin Işıklı Şehir Yapımı 3

Artık evleriniz hazır; evleri yan kısımlarından birbirine yapıştırarak bir bütün görünümü sağlayın. Bu işlemden sonra şehriniz tamamen bitmiş olacak; dilerseniz ağaç gibi farklı detayları da yine aynı işlemleri uygulayarak kesip yapabilirsiniz. Evleri komidin ya da masanın üstüne koyun ve arkasına da ışık sistemini yerleştirin.

Çocuklar İçin Işıklı Şehir Yapımı 4

Karanlıkta evlerin pencere ve kapılarından arkasına koyduğunuz ışıklar süzülecek ve harika bir görüntü sergileyecek! Artık çocuklarınız odasında bu eğlenceli ve ışıklı dekorla birlikte güzel zamanlar geçirecek ve dilerse oyunlarında hayal gücünü kullanarak bu şehri bir oyun şehri haline getirecek.

Bu da evlerin ışıklı görünümü:

Çocuklar İçin Işıklı Şehir Yapımı 5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
76 Sorgu Yapıldı. 0,627 Saniyede Olu