Kapat

Çocuklar İçin Süper Kahraman Kostümü Yapımı

Anasayfa
Okul Öncesi Çocuklar İçin Süper Kahraman Kostümü Yapımı

Çocukluk yaşlarında, doğa üstü olaylara ve kahramanlara karşı daha büyük bir inanç vardır. Fantastik filmler, çizgi filmler ve bunlarda yer alan kahramanlar çocukların özenerek onlar gibi olmak istemesine ya da en azından oyunlarında onlara yer vermek istemelerine neden olur. Bu gibi durumlara çok fazla inanmaları zaman zaman ortaya bir sorun çıkarabilse de, eğer çocuklarınıza onların hayali kahramanlar olduğunu ve oyunlarında kahraman olabilecekleri düşüncesini aşılarsanız sorun kalmayacaktır. Eğer çocuklarınız bunun bilincindeyse ve oyunlarında ya da çeşitli özel günlerde kahraman kostümü giymek istiyorlarsa; tamamen onlara özel tasarımıyla güzel bir süper kahraman kostümünü basit bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik bu işlem için sadece eski bir tişört kullanabilir, geri dönüşüm de yapabilirsiniz. İşte çocuklarınızın bayılacağı süper kahraman kostümünün yapımı için size gereken materyallerin listesi:

Malzemeler:
-Çocuğunuzun eski bir tişörtü,
-Farklı renklerde keçe parçaları,
-Dikiş malzemeleri,
-Kalem.

Çocuklar İçin Süper Kahraman Kostümü Yapımı 1

Çocuklar İçin Süper Kahraman Kostümü Yapımı 2

İlk önce tişörtün kollarını tamamen kesip onu kolsuz hale getirmekle işe başlayın fakat sakın kesmiş olduğunuz parçaları atmayın; kostümün diğer parçalarında bu kestiğiniz kısımlar size yardımcı olacaktır.

Çocuklar İçin Süper Kahraman Kostümü Yapımı 3

Kollarını kestiğiniz tişörtü, bu işlemin ardından aşağıda gördüğünüz gibi eğimli bir şekilde kesin ve kenarlarını dikiş makinesi ya da el dikişiyle dikin.

Çocuklar İçin Süper Kahraman Kostümü Yapımı 4

Çocuğunuzun adının baş harfini ya da onun için belirlediğiniz, onunla birlikte bulduğunuz bir süper kahraman adının baş harfini düzgün bir şekilde, farklı renkteki bir keçenin üstüne çizin. Etrafını da tüm süper kahramanların kostümlerinde karşımıza çıktığı gibi yuvarlak halka şeklinde çizin ve şekli kesip çıkarın. Ardından bu keçe süper kahraman logosunu tişörtün tam ortasına dikin.

Çocuklar İçin Süper Kahraman Kostümü Yapımı 5

Şimdi sırada her süper kahramanın sahip olduğu, kimliğini gizlemesi ve günlük hayatta kahraman olduğunun belli olmaması için kullandıkları maskelerinden bir tane yapma aşaması var. Bir kağıt parçasının üstüne çocuğunuzun yüzüne uygun boyutlarda ölçü alarak aşağıda da gördüğünüz gibi bir maske formu çizip kesin. Kestiğiniz bu kağıt modeli bir keçenin üstüne iğneleyerek etrafını çizin ve o keçe parçayı çıkarıp kesin. Aynı işlemi, çocuğunuzun kıyafetiyle uyumlu bir renkte olan keçelerden birine de yapın.

Çocuklar İçin Süper Kahraman Kostümü Yapımı 6

İlk kestiğiniz maske formunun iki kenarına, kostümden artan kumaş parçalarını katlayıp dikerek yaptığınız uzun şeritleri dikin.

Çocuklar İçin Süper Kahraman Kostümü Yapımı 7

Bu parçanın üstüne de kostümle aynı ya da uyumlu tonlarda keçeden kestiğiniz gözlük formunu dikin. Oluşturduğunuz maskenin etrafının tamamını, göz kısmının çevresi de dahil dikin ve sağlamlaştırın. Kostümün maskesi de böylelikle hazırlanmış olacak.

Çocuklar İçin Süper Kahraman Kostümü Yapımı 8

Şimdi sırada son aşama var: Kostümün kollukları olacak parçaları, kostümle aynı renkte keçeden kesin. Eğer kostümü yaptığınız tişört uzun kollu bir modelse kestiğiniz kollardan hazır olarak da çıkarabilirsiniz. Kolluklar, çocuğunuzun kolunu tamamen saracak ve rahat takılıp çıkarılacak genişlikte ve kolunun dirseğe kadar olan kısmının yarısına gelecek uzunlukta olmalıdır. Kolluğun üst kısmına başka renkte bir keçeden keseceğiniz yuvarlak ya da kare formları kolluğun düğmeleri gibi dikin.

Çocuklar İçin Süper Kahraman Kostümü Yapımı 9

İşte kostümün kollukları da bitti. Çocuğunuza özel süper kahraman kostümü tamamen bitmiş oldu; artık oyunlarında bir kahraman olacak ve eğlenerek oynayacak!

Çocuklar İçin Süper Kahraman Kostümü Yapımı 10