Kapat

Çoraptan Oyuncak Hayvan Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Çoraptan Oyuncak Hayvan Yapımı

Çocuklar için çoraptan oyuncak hayvan yapımı, hayal gücünün el becerisi ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkan bir uğraştır. Ana okulu döneminde küçük çocuklardan da istenebilen çoraptan hayvan yapımı hem eğlencelidir hem de çocukların becerilerini gelişmesini sağlar. Çorap ile oyuncak hayvan yapımı için kullanılacak malzemeler;

  • Bir adet çorap ( renk tercihe göre seçilebilir ),
  • İğne ve iplik ( çorap renginde olmalıdır ),
  • Tutkal veya silikon tabancası,
  • Düğme,
  • Kurdele,
  • Elyaf veya kumaş ( iç dolgusu için )

Çoraptan Oyuncak Hayvan Yapımı 1

Çorap ile hayvan tasarımı yapmak çok zor bir hobi değildir. Ödev ya da eğlence amaçlı yapılabilecek olan bu figürler, istenilen şekilde seçilebilir. Biz beyaz bir çorap kullanarak sevimli köpek yapacağız. Öncelikle hangi renkte hayvan yapılacaksa çorap ona göre hazırlanmalıdır.

Çoraptan Oyuncak Hayvan Yapımı 2

Çorap içerisine konulacak olan elyaf veya kumaş hazırlandıktan sonra, çorap doldurulur. Belli bir şişkinliğe gelen çorap hazır hale gelir.

Çoraptan Oyuncak Hayvan Yapımı 3

Kumaşın çorap içerisinden çıkmaması sağlanması için iğne iplik kullanılarak çorabın delik olan bilek kısmı güzelce dikilir. Bu şekilde hayvana da şekil verilemeye başlanır.

Çoraptan Oyuncak Hayvan Yapımı 4

Beyaz çorap ile yapılan köpeğin boyunu için kırmızı bir kurdele ile süsleme yapmanız gerekiyor. Bu kurdeleyi çoraba sabitlemek için silikon tabancası kullanabilirsiniz.

Çoraptan Oyuncak Hayvan Yapımı 5

Küçük kumaş parçaları veya siyah akmayan bir boya ( kumaş boyası ) ile köpeğin kulaklarını belirleyip hazırlamalısınız.

Çoraptan Oyuncak Hayvan Yapımı 6

Köpeğin gözlerini yapmak için hazırladığınız düğmeleri, iğne iplik yardımı ile dikebilir veya silikon tabancası ile çoraba yapıştırabilirsiniz. Biz burada siyah düz düğmeler kullandık. Siz tercihe göre parlak veya daha renkli düğmeleri köpeğiniz için tercih edebilirsiniz.

Çoraptan Oyuncak Hayvan Yapımı 7

Son olarak köpeğin ağzı ve burnu için hazırladığınız parçaları yine silikon tabancası kullanarak köpek üzerinde sabitleyebilirsiniz. Bu sayede hem kullanışlı hem de eğlenceli bir oyuncak tasarlamış olacaksınız.