Kapat

Çoraptan Oyuncak Maymun Yapımı

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Çoraptan Oyuncak Maymun Yapımı
Çoraptan Oyuncak Maymun Yapımı

Çocukluk çağı, sürekli oynamaya ve öğrenmeye açık olunan bir dönemdir. Bu dönemde çocukların oynadıkları oyuncaklar, onları eğlendirirken bir yandan da öğretici olmalıdır: en azından sevmeyi öğretici… Çocuklarınız için oyuncaklarını kendiniz yapabilirsiniz; üstelik aynı zamanda geri dönüşüm de yaparak, onlara tüketmemeyi ve doğayı korumayı da öğretebilirsiniz. Yıpranmış eski çoraplarınızdan, çocuklarınızın bayılacağı oyuncak bir maymun yapabilirsiniz! Size gereken malzemeler; sadece bir çift çorap! Bir de biraz pamuk ya da elyaf, makas ve iğne- iplik. Bu kadar az malzemeleyle sevimli ve sevgi dolu oyuncak bir maymun yapacaksınız.

Çoraptan Oyuncak Maymun Yapımı

İlk olarak, çorapları şekilde gördüğünüz gibi kesmeye çalışın. Bu iki çoraptan bir vücut, kollar, bacaklar, kuyruk, iki küçük kulak, ağız ve kafa çıkmak zorunda. Bir çoraptan, ilk görselde gördüğünüz vücut formunu çıkarın. İkinci çoraptan da diğer parçaları çıkarın.

Çoraptan Oyuncak Maymun Yapımı

Bu parçaların içini seçtiğiniz dolgu malzemesi yardımıyla doldurarak parçalarınızı dikin.

Çoraptan Oyuncak Maymun Yapımı

Doldurduğunuz ve diktiğiniz parçaları, 6 numaralı görselde olduğu gibi birbirine ekleyin. Oyuncağınız bitmek üzere! Son aşama olarak, maymunun ağız kısmını ve düğme gözlerini de ekleyin ve oyuncağı bitirin.

Çoraptan Oyuncak Maymun Yapımı

Çocuklarınız bu küçük ve sevimli geri dönüşüm maymununa bayılacak!