Cupcake Çocuk Şapkası Yapımı

Çocuklar için her zaman renkli ve sevimli aksesuarlar tercih edilir. Bu onların neşeli dünyasına çok yakışır. Siz de çocuklarınız için bu tarz eğlenceli aksesuarları tercih ediyorsanız; bu cupcake şapka onlara çok yakışacaktır. Şimdi yaz aylarında olsak da, kış aylarında çocuklarınızı soğuktan korumak için ya da kostüm giymesi gereken yerlerde kullanmak için tercih edebileceğiniz bu cup cake şapka modelini ince kumaşlar kullanarak yapıp yazlık bir şapka modeline de dönüştürebilirsiniz. Size gereken malzemeler sadece birkaç parça polar kumaş olacak. Aşağıda bulunan malzeme listesini tamamladıktan sonra yapım işlemine geçebilir, bu leziz görünen şapkayı ve onu takan çocuğunuzu yememek için kendinizi zor tutabilirsiniz.

Malzemeler:

-Kahverengi, pembe ve beyaz renklerde polar kumaş,
-Model kağıdı,
-Kırmızı renkte, küçük bir ponpon,
-Dikiş malzemeleri ve makinesi.

Cupcake Çocuk Şapkası Yapımı 1

Model kağıdından, yukarıda da gördüğünüz parçayı kesmeniz gerekiyor yalnız bu parça, çocuğunuzun kafasının ölçüsüne göre belirlenmeli. Bir şapkanın, 4 adet bu şekildeki parçanın yan yana gelmesinden oluştuğunu unutmayın. Model kağıdına parçayı çizip kestikten sonra, pembe peluş kumaşın üstüne model kağıdını iğneleyin ve 4 adet bu parçadan kesin. Kestiğiniz bu parçaları önce 2’şer 2’şer tek kenarlarından birbirine dikin.

Cupcake Çocuk Şapkası Yapımı 2

Diktiğiniz bu ikişerli parçaları birbirine ekleyin ve aşağıdaki gibi bir şapka formu oluşturun.

Cupcake Çocuk Şapkası Yapımı 3

Aynı işlemi, daha sonra astar olarak kullanacağınız beyaz kumaş için de yapın. Elinizde bir pembe, bir de beyaz kumaştan kesip hazırlanmış iki adet şapka formu bulunmuş olacak. Beyaz parçayı kenara koyun.

Cupcake Çocuk Şapkası Yapımı 4

Şimdi sıra şapkanın kahverengi kısmında; yani cupcakein kek kısmında. Çocuğunuzun kafasının çevresini ölçtükten sonra, bir iki santim civarı daha geniş olacak şekilde genişliği 10 santim civarında olan kahverengi bir parça kesin. Aynı şekilde genişliği 1- 2 santim, uzunluğu kahverengi kumaşla eşit olacak boyutlarda pembe kumaştan, aşağıda gördüğünüz girintili şerit parçasını kesin.

Cupcake Çocuk Şapkası Yapımı 5

Bu iki parçayı yukarıda gördüğünüz gibi konumlandırarak birbirine diktikten sonra, bir kenara koyun ve pembe kumaşın üstündeki dekoratif süslemelere geçin. Dikiş makinenizdeki zigzag dikiş ayarını seçtikten sonra, pembe kısma gelişi güzel renklerde çizgiler çekin. Bu çizgiler birbirinden farklı renklerde olmalı. Bu işlemi yapmadan önce kalemle zigzag geçeceğiniz yerleri belirleyebilir, ardından makineyle çizgilerin üstünden geçebilirsiniz. Bunlar, cupcakein krema kısmına dökülmüş olan süslemeler gibi görünecek. Ardından şapkanın tam tepe birleşme noktasına ponponu dikin; o da cupcakein üzerine koyulmuş kiraz gibi görünecektir.

Cupcake Çocuk Şapkası Yapımı 6

Cupcake Çocuk Şapkası Yapımı 7

Son olarak bütün parçaları birbirine ekleyin. Kahverengi parçanın kenarında pembe fırfır olan kısmını pembe parçaya, diğer kenarını da beyaz parçaya dikin ve beyaz kısımla pembe kısım içeride üst üste gelecek şekilde şapkayı içe doğru katlayın.

Cupcake Çocuk Şapkası Yapımı 8

İşte şirin şapka modeli bitti:

Cupcake Çocuk Şapkası Yapımı 9