Kapat

Dalgalı Örgü Modeli Yapılışı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler Dalgalı Örgü Modeli Yapılışı
Dalgalı Örgü Modeli Yapılışı

Tığ işi dalgalı örgü modeli yapılışı konusunu inceledikten sonra şallar, hırkalar, yelekler ve fularları yapmak için yeni bir örgü tekniği öğreneceksiniz.

Örgü şal, yelek, hırka, atkı ve fular gibi kıyafetleri yaparken dalgalı örgü modelini tercih edebilirsiniz. Dalgalı örgü modeli ile çok güzel örgüler elde edebilirsiniz. Örgü tekniğinin yapılışını resimli anlatımlı olarak paylaştık. Dalgalı örgü modeli yapılışı resimlerini adım adım incelerseniz nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Anlatımlı örgü olarak en son Tığ işi örgü masa örtüsü yapılışı paylaşmıştık. Bazen modellerin nasıl yapıldıklarını paylaşıyoruz, bazen de örgü teknikleri paylaşıyoruz. Örgü tekniklerini bilmeden bir modeli yapmak size zorluk çıkaracaktır. Tekniğini bildiğiniz modeli de rahatlıkla yapabilirsiniz. Örgü teknikleri için anlatımlı örgüler kategorisini ziyaret ediniz.

Dalgalı Örgü Modeli Yapılışı 9

Dalgalı Örgü Modeli Yapılışı

Aşağıdaki resimleri sırası ile incelerseniz nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılanları bize sorabilirsiniz.

Yukarıda dalgalı örgü modeli yapılışı paylaşılmıştır. Tığ işi ile yapılan bu model ile bir çok el işi yapabilirsiniz. Kullanacağınız alanı siz belirleyebilirsiniz. Kimi bayan şal yapmada kimi bayan ise fular yapmada bu örgü tekniğini kullanabilir. Ama buradaki asıl dikkat etmeniz gereken nokta örgü tekniğini kavraya bilmenizdir.