Kapat

Dantel Peçetelik Örnekleri

Anasayfa
Dantel Modelleri Dantel Peçetelik Örnekleri

Mutfak takımları biz bayanların vazgeçilmez el işlerinden bir tanesidir. Dantelin muhteşem desenlerinden oluşan mutfak takımları, salon takımları, vitrin takımları ve masa örtüleri, herkesin beğenisini kazanacak desenlerde tasarlanmaktadır. Vitrin takımlarında ve mutfak takımlarında yer alan dantel peçete örnekleri, bayanların en çok kullandıkları modeller arasında bulunuyor. Dantel vitrin takımı ve mutfak örmek,gerçekten beceri, cesaret ve sabır gerektiren bir iştir. Çiçekli ve sade modeller takımlar için fazla tercih edilirken, geometrik modeller ve daha hareketli modeller de bu örnekler için kullanabilir.

Dantel örme işlerinde beyaz ve krem renkler sadeliklerinden dolayı çok fazla kullanılır. Dantel peçetelikler de uyum ve şıklık açısından yine açık renklerde tasarlanmaktadır. Dantel peçetelikler de uyum ve şıklık açısından yine açık renklerde tasarlanmaktadır. Dantel peçetelik modelleri, genel olarak dantel ve kumaşın birleşiminden yapılmaktadır. Vitrin takımlarında kullanılacak olan danteller tığ işi ile sade dantel olarak yapılırken, mutfak takımlarında yer alan dantel peçeteler, bir kumaşın etrafına dantel örgünün işlenmesiyle oluşturulmaktadır. Mutfaklarda yemek pişirildiği ve kirlilik durumunun diğer adalara göre daha fazla olduğu düşünülerek, kumaş peçeteler tercih edilmektedir. Çünkü bu sayede yapılan peçete takımları daha kolay temizlenebilir. Ayrıca kumaşın özelliğini pamuklu olarak seçerseniz takımlarınızı ütülemenizde aynı oranda kolay olacaktır.

Vitrinlerde kullanılacak örgü peçetelik örnekler, sade dantel ile salonunuzu daha şık göstereceği için sizde sade dantellerini modeliniz için tercih edebilirsiniz. Örümcek dantel modeli, küp şeker modeli, onlarca çiçekten oluşan dantel modelleri, bu konuda size yardımcı olacak modellerden bazılarıdır.

Dantel Peçetelik Modelleri

Yapacağınız dantel örme el işleri, çok kolay olmamakla birlikte, sabır gerektiren işlerdir. Türk geleneğinin gözde parçalarından olan dantel peçeteler de yıllardır hamarat hanımlarımızın vazgeçemediği örneklerdendir. Evde bu işi yapmaya vakit bulabilen ve dantel örmeyi seven biriyseniz, ciddi kazançlar elde edebileceğiniz bu işleri ticarete dönüştürebilirsiniz. Hem kendi evinizi hem de dantel örnekleri beğenen çevrenizdeki bayanların evlerini, güzel el işlerinizle donatabilmek için sitemizdeki dantel peçeten örneklerini inceleyebilirsiniz. Zevkinize ve hayal gücüne bağlı tasarlayacağınız dantel örneklerin renkleri de tamamen size veya siparişlerinize bağlıdır. Hanımlara şimdiden kolay gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir