Değişik Örgü BoyunlukYapımı

El işi sevenlerin bayılacağı, farklı bir örgü stiliyle yapılmış bu boyunluk çok hoşunuza gidecek!

  • 11 Nisan 2017
  • Değişik Örgü BoyunlukYapımı için yorumlar kapalı

Değişik Örgü BoyunlukYapımı

   El işi sevenlerin bayılacağı, farklı bir örgü stiliyle yapılmış bu boyunluk çok hoşunuza gidecek! Yıllardır değişmeyen ve çok sevilen hobilerden biri olan örgü el işleri, kışın soğuğundan korunmak için sıcacık aksesuarlar oluşturmada en büyük yardımcımızdır. Genelde emek isteyen ve uzun süren örgü modellerine ayıracak zamanınız yoksa ve sıradan örgü modeller yerine farklı modelleri seviyorsanız; bu örgü boyunluk tam size göre.

Değişik örgü boyunluk yapımı için size gereken tek şey; bir adet yün. Evet, şişlere ihtiyacınız yok çünkü bu örgüyü sadece ellerinizle yapacaksınız! Ellerinizi şiş olarak kullanacağınız ve geniş, salaş bir örgü modeli olarak yapacağınız bu atkının yapım aşamaları normal örgüye çok benziyor.

Örgü Boyunluk Yapımı

Seçtiğiniz yünü alın ve şişlere nasıl ilmek atıyorsanız; tek kolunuza öyle ilmek atın. Tabi bu ilmekler normalin on katı civarı büyük olacaktır. Daha sonra, ellerinizi dev bir şiş gibi düşünerek örmeye başlayın. Örme işleminde normal, haroşa denilen örgü stiliyle kolayca atkınızı örebilirsiniz.

Örgü Boyunluk Yapımı

Üstelik zor gibi görünse de; ellerinizi ve parmaklarınızı kullandığınız için bu atkının yapımı şişlerden çok daha kolay olacak! Elle örülen bu farklı örgü modeli, normal örgülere göre de çok kısa sürüyor. 10-15 dakika civarı bir sürede kolayca bir salaş atkı yapabilirsiniz. Bu örgü stiliyle dev örgülü battaniyeler bile yapılabiliyor! İşte atkınızın bitmiş hali: Örgü Boyunluk Yapımı

Bu da diğer bir örnek:

Örgü Boyunluk Yapımı

Örgü Boyunluk Yapımı

Bu da, aynı örgü stili sayesinde yapılan dev örgülü bir battaniye modeli:

Örgü Boyunluk Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
68 Sorgu Yapıldı. 0,390 Saniyede Olu