Kapat

Dekor Çiçek Arabası Biblo Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Dekor Çiçek Arabası Biblo Yapımı

Evinizde farklı dekor objeleri kullanmayı seviyorsanız; bu çiçek arabası çok hoşunuza gidecek. Biraz işçilik gerektiren ve yapımı çok zor olmayan bu çiçek arabasına dilerseniz canlı çiçeklerinizi koyabilir, dilerseniz de yapay çiçekler kullanarak hiç solmayacak bir güzellik elde edebilirsiniz. Evinize renk ve hareket katacak bu dekor için size gereken malzemeler şöyle:

-İnce kontraplak tahta parçaları,
-Kalın mukavva,
-Ahşap boyası,
-Silikon,
-Kesici alet,
-Yapay çiçek.

İlk işlem olarak, ahşap parçalarından aşağıdaki ölçülerde belirtilen şekilleri kesin. Bu çiçek arabasını dilediğiniz boyutta yapabilirsiniz ya da bizim örneğimize bağlı kalabilirsiniz.

Dekor Çiçek Arabası Biblo Yapımı 1

Kestiğiniz bu parçaların uzun ve ince olanları arabanın yan kısmını, geniş olan da alt kısmını oluşturacak. Yan parçaları hazırladıktan sonra kısa ve ince parçaları aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi dik olarak, biraz pay kalacak şekilde iki kenara yapıştırın.

Dekor Çiçek Arabası Biblo Yapımı 2

Geniş kenarlara da bu çubuklardan üç adet yapıştırın ve arabanın geniş alt parçasının kenarlarına dik bir şekilde bu parçaları yapıştırarak kutu formunda bir yapı oluşturun. Bu işlem bittiğinde şekilde görülen kutu şekli oluşmalı. Arabanın tutma kısımları için iki uzun çubuk parçayı yatay şekilde ön kısma yapıştırın. Arabanın şekli bittikten sonra, seçtiğiniz renkteki ahşap boyasıyla arabayı iyice boyayın.

Boyadığınız arabayı kurumaya bırakın ve tekerleklerin yapımına geçin. Kalın mukavvadan aşağıda görülen şekilleri kesin. Her iki tekerlek için de 8’er adet uzun ince şerit, iki adet çok küçük yuvarlak Dekor Çiçek Arabası Biblo Yapımı 3

parça, birkaç adet içi boş yuvarlak halka ve en alt görselde görülen, yarım silindir şeklindeki şekilden iki adet hazırlayın. Kestiğiniz yuvarlakları üst üste yapıştırarak kalın bir tekerlek oluşturun.

Oluşturduğunuz çemberin içine takmak için; yuvarlak küçük parçaya görselde görüldüğü gibi çubukları yapıştırın. Ardından bu çubuklu parçayı da halkanın içine yapıştırarak tekerlekleri oluşturun. Yine görselde göreceğiniz gibi; silindire benzeyen parçaları da ortadan katlayarak arabanın altına yapıştırın.

Dekor Çiçek Arabası Biblo Yapımı 4

 

Dekor Çiçek Arabası Biblo Yapımı 5

Bu işlem de bittikten sonra, ince ahşap çubuk yardımıyla görselde görüldüğü gibi tekerlekleri arabaya takabilirsiniz. Ardından arabanın üstünü çiçeklerle süsleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dekor Çiçek Arabası Biblo Yapımı 6

Dilerseniz at maketi de tercih ederek bu dekoru bir at arabasına dönüştürebilir, dilerseniz de çiçek yerine şeker ya da başka objeler tercih ederek farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz. Dekor Çiçek Arabası Biblo Yapımı 7

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir