Dekoratif Abajur Yapımı

Evlerin en güzel dekor objelerinden biri olan abajurlar, geceleri odayı aydınlatırken insana huzur veren bir ışığa sahip olmalı.

  • 22 Mayıs 2017
  • Dekoratif Abajur Yapımı için yorumlar kapalı

Dekoratif Abajur Yapımı

Evlerin en güzel dekor objelerinden biri olan abajurlar, geceleri odayı aydınlatırken insana huzur veren bir ışığa sahip olmalı. Bunun için de genelde dış kısmı desenli ve delikli olan modelleri tercih edebilir, odanızda farklı şekillerde yayılan ışıklar yardımıyla uyuyabilirsiniz. Bu abajurlar genelde çok pahalı ve tasarım ürünlerdir ama siz evdeki malzemelerle de bu abajur modellerinden birini yapabilirsiniz. Gayet kolay olan bu abajur sayesinde evinizin ışığı tamamen değişecek.

Malzemeler:

 Teneke konserve kutusu (Yiyeceklerden artan dilediğiniz boyutta bir teneke kutuyu kullanarak geri dönüşüme katkıda bulunabilirsiniz.)
 Dilediğiniz renkte sprey boya,
 Matkap,
 LED’li yılbaşı ışığı ya da eski bir abajurun alt kısmı,
 Mukavva parçası.

Teneke konserve kutusu, sizin abajurunuzun başlığı olacak. O kısımdan dışarı şekilli ışık çıkması için matkap yardımıyla teneke kutuya delikler açmanız gerekiyor. Yer yer, ara ara kutuyu delin. Yanlardan ve üst kısmından olabildiğince delik açın ki bu delikler yıldız görünümü versin. Ardından sprey boya yardımıyla kutuyu iyice boyayın ve kurumaya bırakın. Bu arada mukavva parçasından da konserve kutunun tabanı kadar bir parça kesin ve onu da spreyleyip kurutun.

Dekoratif Abajur Yapımı 1

Konserve kutusu iyice kuruduktan sonra alın ve içine led ışığı sokarak fiş kısmını dışarı çıkarıp, kalan kısmın üstüne mukavva tabanı koyun ve yapıştırın. İşte dekoratif ışıklı lambanız hazır. Dekoratif Abajur Yapımı 2

Eğer diğer yöntemi tercih ettiyseniz ve eski bir abajuru kullannmak istediyseniz; o işlemde de farklı bir yöntem deneyebilirsiniz. Delikler açtığınız konserve kutusunun üstünde aralıksız delikler açarak çiçek gibi farklı formda delikler oluşturabilir, daha farklı bir ışık yayılımı elde edebilirsiniz. Bu işlemden sonra yine ilk örnekte olduğu gibi, bu sefer de abajur aparatlarının üstüne teneke kutuyu takarak yine güzel bir abajur modeli elde edebilirsiniz.

Dekoratif Abajur Yapımı 3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
68 Sorgu Yapıldı. 0,487 Saniyede Olu