Dekoratif Avize Yapımı

Evinizde ne kadar gösterişli mobilyalar kullanırsanız kullanın; uyumlu dekoratif ürünler kullanmadığınız sürece bir şeyler eksik kalacak, evinizin tarzı bir türlü ortaya çıkmayacaktır.

  • 13 Haziran 2017
  • Dekoratif Avize Yapımı için yorumlar kapalı

Dekoratif Avize Yapımı

Evinizde ne kadar gösterişli mobilyalar kullanırsanız kullanın; uyumlu dekoratif ürünler kullanmadığınız sürece bir şeyler eksik kalacak, evinizin tarzı bir türlü ortaya çıkmayacaktır. Harika bir koltuk takımı, sehpa, masa vs. kullanılan bir salonda hiç tül ve perde olmadığını düşünün; bununla birlikte duvarlar da bomboş. Bütün mekan bomboş görünecek, mobilyalarınız asla fark edilmeyecektir. Bazı anahtar parçaların daha dikkat çekici ve tasarım modellere sahip olmasını sağlayarak bütün mekanın havasını değiştirebilirsiniz. Perdeler, duvarda ya da dekorasyonda kullanılan dikkat çeken küçük dekoratif ürünler ve bütün bunlar arasında en çok öneme sahip olan avizeler! Evinizin dekorasyonunda tercih ettiğiniz avizeler; hem gösterişli ve dikkat çekici olduklarında sade ya da gösterişsiz mobilyaları bile daha güzel gösterirler, hem de doğru avize seçimi sayesinde mekanın ışığını düzenleyerek mobilyaların görünüşünü de değiştirirler. Dikkat çekici bir avize modeline sahip olmak istiyorsanız; yüksek bütçeler ayırmanıza gerek yok. Yapımını anlatacağımız dekoratif avize modeli gibi oldukça basit malzemeler kullanılarak ve çok düşük bütçeler ayrılarak da harika modeller ortaya çıkabilir. İşte dekoratif ve basit avize modeli için size gereken malzemeler şöyle:

Malzemeler:

-Farklı şekil ve boyutlarda birçok ampul, (20-25 adet civarı uygun olacaktır. Dilerseniz daha büyük bir avize yapabilir, daha çok ampul kullanabilirsiniz. Bu tasarımda eski ve yanmayan ampullerinizi de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.)
-Altın rengi sprey boya,
-Altın rengi tel,
-İnce ip,
-Kesici ve delici alet çeşitleri,
-Kuvvetli bir yapıştırıcı,
-Metal halka.

Dekoratif Avize Yapımı 1

Malzemeleri hazırladıktan sonra yapım işlemine başlayabilirsiniz. İlk adım, ampulleri dekoratif birer ürün haline getirmek. Bunun için de 1-2 ampul dışındaki bütün ampullerin iç kısımlarını ve metal kısımlarını çıkarmak olacak. Bu işlem için aşağıdaki ayrıntılı adımları izleyebilirsiniz.

Dekoratif Avize Yapımı 2

Kıç kısımlarını çıkarıp içini açtığınız ampulleri, altın rengi sprey boya yardımıyla düzgünce boyayın ve kurumaya bırakın. Bu işlemi yaparken birkaç tane ampulü boyamayın. Mümkünse farklı şekilde olan, bulabilirseniz yuvarlak bir forma sahip olan ampüller boyanmamış olarak kalsınlar.

Dekoratif Avize Yapımı 3

Bütün ampuller iyice kuruduktan sonra, ampullerin kıç kısımlarını çıkardığınızda oluşan boşluğa ve içindeki metal kısma doğru iyice tutkal sürüp kestiğiniz bir parça teli yapıştırın.

Dekoratif Avize Yapımı 4

Telin uç kısmını da kanca formunda olacak şekilde bükün. Bütün ampullere aynı işlemi yaptıktan sonra, uçlarına taktığınız tellerin de ucuna görünmeyecek şekilde hayalet ipler bağlayın.

Dekoratif Avize Yapımı 5

Edindiğiniz metal halkayı baz alarak; bütün ampulleri ipler yardımıyla birbirlerine ve metal halkaya görsellerde gördüğünüz gibi bağlayın.

Dekoratif Avize Yapımı 6

Tavanda asılı olan duy ve ucundaki çalışan ampul orta kısımda kalacak şekilde, birbirine bağlayıp büyük bir avize oluşturduğunuz ampulleri lambanın dışına takın. Artık avizenizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Oldukça dekoratif görünen ve altın rengiyle şeffaf ampullerin kolajından oluşan bu avizeye herkes bayılacak!

Dekoratif Avize Yapımı 8

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
76 Sorgu Yapıldı. 0,765 Saniyede Olu