Kapat

Dekoratif Banyo Dolabı Yapımı

Anasayfa
Hobiler Dekoratif Banyo Dolabı Yapımı
Dekoratif Banyo Dolabı Yapımı

‘Kadınlara yeterince dolap verin; içine dünyayı bile sığdırırlar.’ denir. Yeterince depolama alanı olması, bir evin en güzel özelliklerinden biridir ve her zaman kadınların kurtarıcısıdır. Bu konuda en çok sıkıntı çekilen yerlerden biri de banyolardır. Evin en küçük alanı olan banyolarda büyük dolaplar çok yer kapladığı için genelde lavabo altı dolapları tercih edilir fakat bu da her evde bulunmaz. Bu gibi durumlarda küçük bir dolap ya da raf tercih edilir. Özellikle küçük kozmetik ya da banyo ürünlerini depolamak için güzel bir dolap alternatifine ne dersiniz? Üstelik oldukça dekoratif duran bu banyo dolabı eski tarz bir güzellik de getiriyor ve retro dekorasyon tarzına çok uyum sağlıyor. Bu dolap için size gereken malzemeler:

-Eski tarz ahşap bir bavul,
-Dolabın içine sığacak genişlikte bir ya da iki adet tahta parçası,
-Bir parça dantel,
-Tekstil tutkalı,
-El aletleri ve vidalar.

Bu dekoratif dolap, banyonuzdaki şık kurtarıcınız olacak. İlk olarak, bavulu duvara sabitlemenize arayacak olan delikleri oluşturun. Bavulun içini açarak dört köşesini delin ve bir de aşağıdaki görselde görülen noktaları delerek, bu noktalara denk gelecek yere içeriden tahta parçasını takın ve raf haline getirin.

Dekoratif Banyo Dolabı Yapımı

Delme işlemi bittikten sonra, tutkal yardımıyla danteli bavulun üstüne yapıştırın

Dekoratif Banyo Dolabı Yapımı

Dekoratif Banyo Dolabı Yapımı

Dantelin fazla kısımlarını keserek güzel bir görünüm oluşturun. Bu işlem de bittiğine göre artık dolabı duvara monte edebilirsiniz. Az önce deldiğiniz deliklerden vidaları sokarak bavulu duvara monte edin.

Dekoratif Banyo Dolabı Yapımı

İşte dekoratif banyo dolabınız bitti.

Dekoratif Banyo Dolabı Yapımı

Bu dekoratif dolabı, dilerseniz farklı şekillerde de kullanabilirsiniz. Özellikle banyo dolabı olarak güzel bir görüntü oluştursa da; ecza dolabı, baharat dolabı, odanızda takı ve kozmetik dolabı gibi farklı şekillerde de dilediğinizde kullanmanız mümkün.

Dekoratif Banyo Dolabı Yapımı

Bavulu farklı şekillerde de süsleyebilirsiniz. Özellikle sapı kapağında olmayan bir bavulsa; dantel yerine kapağa bir ayna da monte edebilirsiniz ve bavulu lavabonun üstüne takarak dolaplı bir ayna olarak da kullanabilirsiniz.

Dekoratif Banyo Dolabı Yapımı

“Dekoratif Banyo Dolabı Yapımı” üzerine 3 yorum

  1. Berrin says:
  2. ZUHAL URAL says:

Yorumlar kapalı.