Kapat

Dekoratif Bavul Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Dekoratif Bavul Yapımı

Eski tarz şeyleri ve değişik objeleri seviyorsanız; bu basit bavul dekoratif anlamda evinize çok yakışacak ve beğeninizi kazanacaktır. Kartondan kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu bavulun içine küçük objelerinizi de saklayabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte yapmak için de çok uygun olan bu dekoratif bavul; kendine has bir havaya sahip. İşte size gereken malzemeler:

-Kalın karton,
-Damga ya da stickerlar,
-Siyah karton parçaları,
-Yapıştırıcı.

Dekoratif bavulun dış formu için aşağıdaki gibi iki eşit parça kesin ve işaretli yerleri makas ya da herhangi bir sivri cisimle kesmeden hafifçe çizin. Bu parçaların çizdiğiniz kısımlarını ikinci görselde gördüğünüz gibi kesin ve katlayarak üçüncü görseldeki gibi birbirine yapıştırın. Elinizde bir kutunun iki ayrı kısmına benzeyen iki adet şekil olacak. Son olarak üçüncü görselde de gördüğünüz gibi bir dikdörtgen karton parçası alın ve onu ortadan katlayarak iki karton kapağı birbirine yapıştırın.

Dekoratif Bavul Yapımı 1

Bavulun dış kısmını tamamladınız; şimdi sıra dekoratif kısımlarını yapmakta. Damga ya da stickerlar yardımıyla bu kartonların üstünü süslemeniz gerekiyor. Bu süslemeler seyahat, şehirler, araçlar, mektup gibi eski tarz ve geziyle, bavulla ilgili detaylara sahip olursa daha hoş bir görünüm oluşacaktır. Ardından siyah kartondan 8 adet yuvarlak kesmeniz lazım; kestiğiniz bu yuvarlakları ikinci görseldeki gibi kesin. Yani yuvarlağın kenarından üçgen bir dilim alınmış gibi görünmeli. Bu siyah yuvarlakları son görselde görüldüğü gibi bavulun kenarlarına yapıştırın.

Dekoratif Bavul Yapımı 2

Son işlem olarak da yine siyah kartondan dört adet çubuk formunda parça kesin. Bu parçaları bavulun üstüne yapıştırın.

Dekoratif Bavul Yapımı 3

Bavulun üstünden kayışları geçmiş gibi görünmesi gerekiyor. Ardından bavulun sapı için de bir karton kesin ve bavulun tek tarafının üstüne yapıştırın. Dilerseniz düğme ve boncuklarla dekoratif olarak süsleme de yapabilirsiniz. Bavulunuz bitti; artık küçük eşyalarını içine depolayabilir, bavulunuzu dekoratif olarak kullanabilir; hatta çocuklarınızın oyuncakları için kıyafetlerini koyacağı bir bavul yapmış da olabilirsiniz.
Dekoratif Bavul Yapımı 4