Kapat

Dekoratif Bisküvi Ev Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Dekoratif Bisküvi Ev Yapımı

Bütün yabancı filmlerde karşımıza çıkar; özellikle yılbaşı sofralarında süsleyip bir kenara koydukları harika bir bisküviden ev! Özellikle çocukların özendiği ve onların çok hoşuna gidecek olan bu bisküvi ev; tam bir sanat eseri olan bu kurabiye evin yapımı da yetenek gerektiriyor. Ayrıca biraz da malzeme:

-Büyük boy, düz bisküviler (Dilerseniz, sert kurabiye hamurundan kendiniz de yapabilirsiniz.)
-Krema,
-Bal ya da karamel sosu(Reçeli de tercih edebilirsiniz.)
-Biraz da süslemede kullanmak için farklı şekerleme ve jelibonlar.

İlk önce aşağıda görülen şekilleri baz alarak bisküvilere şekil verin:

Bisküvi Ev Yapımı 1

Bakarak yapamayacağınızı düşünüyorsanız; aşağıda olduğu gibi kağıda şekil çizip keserek de yapabilirsiniz.
Bisküvi Ev Yapımı 2

Şekilleri çıkardıktan sonra; elinizde duvarlar ve çatı için parçalar olacak. Bu parçaları birleştirmek için bal ya da reçel gibi yapışkan tercihinizi uhu gibi kullanmanız gerekecek.

Bisküvi Ev Yapımı 3

Kenarlarını yapışkanlaştırdığınız parçaları birbirine yapıştırmaya başlayın:

Bisküvi Ev Yapımı 4

Düz parçaları yan duvar, çatılı parçaları ön ve arka duvar olarak kenarlarından birbirine yapıştırın.

Bu işlem sizi zorlayacaksa; aşağıdaki gibi kutunun üstüne şekil çıkarma yöntemini de tercih edebilirsiniz: Çikolata ya da bal sürdüğünüz karton bir kutunun etrafına bisküvileri yapıştırarak daha sağlam bir ev yapabilirsiniz.

Bisküvi Ev Yapımı 5

Yan duvarlar da bittikten sonra, sırada çatıları yapıştırma işlemi var:

Bisküvi Ev Yapımı 6
Çatıları da yapıştırdıktan sonra, krema sıkma torbası ya da aletiyle kremayı evin ek yerlerine sıkmanız gerekiyor. Ayrıca çatının kremitleri için küçük bisküvi parçalarını üst üste gelecek şekilde yapıştırmalısınız. Bu işlem için aynı bisküvinin parçalarını tercih edebileceğiniz gibi, başka bir bisküvi çeşidini de kullanabilirsiniz. Evin duvarlarının ek yerlerine ve çatının en üstüne kremadan şeritler sıktıktan sonra; artık süsleme işlemine geçin. Jelibonları yan yana ve farklı renkleri tercih ederek çatının üstteki sivri ek yerine tek tek koyun. Ardından yan kısımlarına kar gibi görünecek şekilde biraz daha krema sıkın. Evin üstünde başka şekerleme süslemeleri de tercih edebilirsiniz. Bir pasta altlığı alarak evi üstüne koyun ve yerde kar tutmuş gibi görünecek bir görünüm oluşturmak için üstüne biraz daha krema sıkın. Krema sıktığınız yerlerde dekoratif amaçlı bir görünüm için farklı çeşitlerde şekerlemeler tercih edin. İşte harika bisküvi eviniz hazır. Artık şık sofralarınızda dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz bu evi gecenin bitiminde afiyetle yiyebilirsiniz!

Bisküvi Ev Yapımı 7

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir