Dekoratif Çocuk Odası Kitaplığı Yapımı

Çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandırmanın bir yolu güzel ve eğlenceli kitaplar seçmek olsa da; bir diğer yolu da sevecekleri bir kitaplıkları olmasıdır. Bunun için sıradan mobilyalara ve her yerde bulabileceğiniz ahşap kitaplıklara bağlı kalmak yerine kendi yaratıcı kitaplığınızı yapabilirsiniz. Üstelik kumaştan! Bu dekoratif kitaplık, oldukça dikkat çekici ve sevimli görünen bir model! Çocuğunuzun da bu kitaplığa bayılacağından eminiz. Yapımı çok zor olmayan bu kitaplık için gereken malzemeler de şöyle:

-Büyük kumaşlar,
-6 adet uzun ahşap sopa,
-6 adet metal, askılı tutma parçası,
-Dikiş malzemeleri.

İlk olarak, kumaşlarınızdan eşit boyda üç adet parça kesmeniz gerekiyor. Bu parçalar, ahşap sopaların kenarında ikişer parmak pay kalacak şekilde hemen hemen aynı boyutunda olmalı.

Dekoratif Çocuk Odası Kitaplığı Yapımı

Kumaşların hepsi aynı olursa uyumlu görünen bir kitaplığınız olur fakat dilerseniz uyumlu ayrı renklerde ya da desenlerde eğlenceli kumaş alternatifleri de tercih edebilirsiniz. Kestiğiniz kumaşların dikey olarak iki kenarını, sopaların içine girebileceği genişlikte içe doğru dikmeniz gerekiyor.

Dekoratif Çocuk Odası Kitaplığı Yapımı

Bu diktiğiniz payların içine sopaları sokabilirsiniz. Bir kumaş parçasında karşılıklı iki sopa olmalı.

Yapı marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz metal askılı parçaları duvara vidalayın. Bu işlemi yaparken kumaşın ve sopaların genişliğini ölçerek biraz daha içeriden yapın çünkü sopalar bu parçaların üstüne koyulacak. Bu işlemi de yaptıktan sonra, sopalı kumaş raflarınızı artık takabilirsiniz. Sopaları şekilde görüldüğü gibi bu parçaların üstüne takın.

Dekoratif Çocuk Odası Kitaplığı Yapımı

Bütün raflara aynı işlemi yapın. Artık kitaplığınız hazır olacak; dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca bu kitaplığı dilediğiniz genişlikte ve uzunlukta, dilediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Dekoratif Çocuk Odası Kitaplığı Yapımı

Çocuğunuzun eğlenceli kitaplarını kitaplığına dizin ve odasının havasını değiştirecek olan bu dekoratif kitaplığın tadını çıkarmasına izin verin! Dilerseniz bu kitaplığı çocuğunuzun oyuncaklarını koymak için de kullanabilirsiniz; seçim sizin…

Dekoratif Çocuk Odası Kitaplığı Yapımı

“Dekoratif Çocuk Odası Kitaplığı Yapımı” için bir cevap

  1. Metal askılı tutma parçasini nereden temin edebiliriz başka bir adı falan yokmu bulamıyorum

Yorumlar kapatıldı.