Kapat

Dekoratif Desenli Abajur Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Dekoratif Desenli Abajur Yapımı

Evinizde dekoratif bir görünüm sergileyecek olan bu abajur, aynı zamanda güzel ışığıyla da sizi büyüleyecek. Uykuya dalarken odada dolanan bir şehir silüeti görmeye ne dersiniz? Eski abajurlarınızı yenilemek için de güzel bir yöntem olan bu dekoratif desenli abajur yapımı, oldukça kolay ve sonuç olarak da etkileyici bir görünüm vaadediyor. Bu abajur için düz renkli eski bir abajuru kullanmanız gerekiyor. Abajuru kaplamak için siyah bir kaplama malzemesi de tercih etmelisiniz; bu malzeme ışığı geçirmeyecek kalın bir siyah karton, yapışkanlı kağıt ya da kumaş olabilir. Size gereken diğer malzemeler; sadece bir parça kağıt, bant ve iğne.Dekoratif Desenli Abajur Yapımı 1

Abajuru siyah materyalle tamamen düzgün bir şekilde kapladıktan sonra, kağıda bir şehir silüeti çizmeniz gerekiyor. Evler, gökdelenler, saraylar… Dilediğiniz bina formunu kullanarak kendi şehir silüetinizi oluşturun ve bu kağıdı abajurun üstüne bantlayın. Bantladığınız bu kağıtta yer alan silüetin dış hatlarını iğneyle nokta nokta delerek geçin. Bütün dış hatlarını geçeceğiniz bu şekil, deliklerden oluşan bir silüet görüntüsü oluşturmalıdır. Ardından kağıdı çıkarıp atabilirsiniz. Bu silüetin dış kısmında kalan her alana yer yer iğneyi batırıp çıkarın ve yıldızlar gibi görülecek delikler açın.

İşte bu kadar basit: Eski abajurunuz yeni ve güzel görünümlü dekoratif bir objeye dönüştü. Artık ışığını açtığınızda sadece şehir silüetinin etrafından ışık dışarı çıkacak ve gece karanlıkta aydınlık görünen yıldızlı bir şehir abajurunuzun üstünden size ışık verecek!

Dekoratif Desenli Abajur Yapımı 2