Dekoratif Kase Yapımı

Evinizde eşya depolama ya da sadece dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz, farklı tasarımlı bir ürün arıyorsanız; bu sepete benzeyen dekoratif kase fikrini deneyebilirsiniz.

  • 22 Mayıs 2017
  • Dekoratif Kase Yapımı için yorumlar kapalı

Dekoratif Kase Yapımı

Evinizde eşya depolama ya da sadece dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz, farklı tasarımlı bir ürün arıyorsanız; bu sepete benzeyen dekoratif kase fikrini deneyebilirsiniz. Dilerseniz üzerine mum ya da çiçek gibi dekoratif tamamlayıcılar koyarak hoş bir masa dekoru oluşturabilir, dilerseniz dikiş malzemelerinizi, tokalarınızı vs. koyabilir, dilerseniz de çocuklarınızın küçük oyuncakları için güzel bir depolama alanı oluşturabilirsiniz.

Dekoratif Kase Yapımı 1

Gereken malzemeler bakımından da sizi yormayacak bu kase için sadece üç renk kalın ip gerekiyor. (Tuhafiyelerde bulabileceğiniz, bağcık kalınlığında ipler) Bir de  dikiş makinesi. Artık bu sepetin yapımına başlayabilirsiniz. Dekoratif Kase Yapımı 2

Yapacağınız ilk işlem şu: bu üç renk kalın ipi saç örer gibi birbirine örmeniz gerekiyor. Ördüğünüz bu ipler, sizin tek ipinizi oluşturacak.

Dekoratif Kase Yapımı 3

Artık dikim işlemine başlayabilirsiniz. Yapacağınız şey çok basit: Bu örgü ipin ucunu alıp bir spiral oluşturun ve bu spiralin her etrafını geçişte dikiş makinesinde kenarlarını zig zag dikiş formuyla dikin.

Dekoratif Kase Yapımı 4

Belli bir yuvarlak oluştuktan sonra, bu yuvarlağın en dış hattında bulunan örgü ipin üstüne doğru dikey olarak dikiş yapmaya devam edin.

Dekoratif Kase Yapımı 5

Bu dikiş işlemini dikey olarak yaparken, kasenin biraz eğimli olmasına dikkat edin ve yukarı doğru çıktıkça ipi daha geniş şekilde dikmeye çalışın. Belli bir yerden sonra, kendi kasenizin boyutunu belirleyerek durabilirsiniz; kaseniz bitmiş olacak. Artık dilediğiniz gibi bu kaseyi kullanabilir ve evinizi renklendirebilirsiniz.

Dekoratif Kase Yapımı 6

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,647 Saniyede Olu