Dekoratif Lamba Yapımı

Son yıllarda çok revaçta olan ve beğenilen endüstriyel ve retro ev dekorasyon tarzları, oldukça farklı ve herkesin dikkatini çeken tasarımlara da bünyesinde yer veriyor.


Dekoratif Lamba Yapımı

Son yıllarda çok revaçta olan ve beğenilen endüstriyel ve retro ev dekorasyon tarzları, oldukça farklı ve herkesin dikkatini çeken tasarımlara da bünyesinde yer veriyor. Genelde normalden çok daha pahalı olan modern tasarımlar, retro dekorasyon ürünleri ve endüstriyel tasarımda kullanılan farklı mobilyalar, evin havasını tamamen değiştiren ve değerli olan parçalar arasında yer alıyor. Bu çok pahalı olan dekorasyon ürünlerine binlerce lira vermek yerine, evinizde tüm dikkatleri çekecek ve tasarım bir ürün gibi duracak harika tasarımları kendi başınıza yapabilirsiniz. Şimdi size tarif edeceğimiz bu yaratıcı lamba tasarımı, çok basit olmasına rağmen özel tasarım ürünlerden kolay kolay ayrılmıyor. Bu lambayı yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler:
-Lamba duyu ve ampul,
-İnce ve kalın halat ip,
-Kavanoz,
-Kesici alet,
-Makas.

Dekoratif Lamba Yapımı

Çok amaçlı kullanabileceğiniz bu farklı lambayı yapmaya başlayabilirsiniz. İlk adım olarak; ince halat ipi kesip duyun plastik kısmının etrafına sarmaya başlayabilirsiniz. Aslında sizi daha fazla zorlayacak başka bir aşama bulunmuyor. Sadece düzgün bir şekilde ince ipi kabloya kadar sarın.

Dekoratif Lamba Yapımı

İnce kısmı duyun ucuna sardıktan sonra sıra kablo kısmını sarmada; burada büyük halatı kullanmanız ve mümkünse kabloyu halatın tam ortasından geçiyormuş gibi içine sokmanız gerekiyor.

Dekoratif Lamba Yapımı

Bu işlem de bittikten sonra, kavanozun metal kapağının tam ortasında duyun girebileceği kadar bir delik açın ve kapağı duya sabitledikten sonra, ampulu kapağın alt kısmından takın. Son adım olarak da kavanozu kapağa iyice takın. Yaratıcı tasarımınız bitti bile; artık duyu tavana takıp kullanabilirsiniz.

Dekoratif Lamba Yapımı

Dilerseniz; daha yaratıcı ve daha farklı görünen diğer kullanım şeklini de lambanızda tercih edebilirsiniz. Bir uzatma kablosuyla kullanacağınız lambanızı, tavan yerine masanızda tercih edebilir ve daha dikkat çekici bir dekorasyon ürünü elde edebilirsiniz.

Dekoratif Lamba Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
71 Sorgu Yapıldı. 2,390 Saniyede Olu