Kapat

Dekoratif Tablo Yapımı

Anasayfa
Hobiler Dekoratif Tablo Yapımı
Dekoratif Tablo Yapımı

Bir evin duvarları ne kadar doluysa; o evin sade ve sıkıcı bir ev olmadığı belli olur. Özellikle modern sanat temsilcisi farklı tablolar, evinize en az kendileri kadar modern bir hava verecektir. Dinamik ve eğlenceli bir ev dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız; kendiniz de modern bir sanat eseri oluşturabilirsiniz. Kuru kafa modası yıllardır hala devam ediyor; kıyafetlerden aksesuarlara, kumaşlardan dekor ürünlerine kadar her yerde kendini gösteren kuru kafalar tablolarınıza da girerek evinize modern bir görünüm verecektir. İhtiyacınız olan malzemeler de çok basit:

Malzemeler:

-Tablonuzun olmasını istediğiniz boyutlarda ham ahşap parça,
-Siyah boya,
-Beyaz kalın ip,
-Küçük çivi,
-Fırça.

Dekoratif Tablo Yapımı

Tablonuza başlarken, ahşap parçayı düzgün bir şekilde ve eşit katlar halinde siyaha boyayın ve kurumaya bırakın. Birkaç saat içinde iyice kurumuş olacaktır. Kuruduğundan emin olduğunuz tahta fonunuzu alın ve tablonun yapımına başlayın.

Bu işlem için farklı yollar deneyebilirsiniz: Görsellerde görüldüğü gibi bir kuru kafa görselinin çıktısını alabilirsiniz ya da yeteneğiniz varsa kendiniz de bir şablon çizebilir, hatta göz kararı bile şekil çıkarabilirsiniz ama biz size görsellerdeki yöntemle yapım yolunu anlatacağız.

Kuru kafa görselini tahtanın üstüne tam ortalayarak, kenar çizgilerine ve yüz hatlarına bir parmak civarındaki eşit aralıklarla çivileri monte edin.

Dekoratif Tablo Yapımı

Çivilerin hepsini monte ettikten sonra, çivilerden oluşan kuru kafa formunuz ortaya çıkmış olacaktır. Şimdi yapmanız gereken işlem çok basit: Çivilerin hepsine ipi dolamanız gerekiyor.

Dekoratif Tablo Yapımı

İpi dolamaya önce dış hatlardan başlayın. Sonra iç hatlar arasında karşılıklı ve çarpraz olarak devam edin. Her çivi, tam karşısındaki ve onun yanında olan iki çiviye uzanmalı. Gözleri boşlukta bırakmayı ve ağzı diş şeklinde sadece birer sıra dolanmayı da aklınızdan çıkarmayın.

Tablonuz hazır; dilerseniz fon olarak canlı ve pastel tonlar da tercih edebilirsiniz.

Dekoratif Tablo Yapımı

Hatta fonu beyaz yapıp, kuru kafayı neon renkte iplerle yaparak daha modern ve pop art bir tablo da oluşturabilirsiniz; seçim sizin.

Dekoratif Tablo Yapımı