Kapat

Dekoratif Tokalık Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Dekoratif Tokalık Yapımı
Dekoratif Tokalık Yapımı

Bir evin duvarları dolu oldukça, o evde bir bütünlük ve renklilik oluşur. Evinizin duvarlarını her zaman tablolarla ya da fotoğraflarla süslemek zorunda değilsiniz; hem eşyalarınızı depolayabileceğiniz, hem de şık görünecek çerçeveli ve dekoratif fikirlere ne dersiniz? Eğer tokalarınızın karmaşıklığından bıktıysanız, onları kutulara koyup kaybolmalarını ya da ortalıkta kalmalarını istemiyorsanız size önereceğimiz dekoratif tokalık yapımı çok işinize yarayacak. Duvara takılan ve duvarlarınızda güzel bir görüntü sağlayan bu dekoratif tokalık tasarımı sayesinde artık daha rahat edeceksiniz.

Malzemeler:

-Büyük bir çerçeve,
-Çerçevenin içine sığacak boyutta bir ahşap parça,
-Desenli bir kumaş,
-İnce sünger tabla,
-Kalın kurdele,
-Ahşap zımbası,
-Silikon.

Dekoratif Tokalık Yapımı

Yapacağınız ilk işlem; ahşap tablayı kaplamak olacak. Ahşap parçayla birebir aynı boyutta keseceğiniz ince süngeri parçanın üzerine silikon yardımıyla yapıştırın. Ardından kumaşı da biraz pay kalacak şekilde ahşap tablaya uygun şekilde kesin ve mobilya zımbası yardımıyla kumaşla ahşap parçayı kaplayın.

Dekoratif Tokalık Yapımı

Dekoratif Tokalık Yapımı

Bu işlem de bittikten sonra, kurdelenizi eklemeye başlayabilirsiniz. Kurdelenizden 2 adet parça kesin; bu parçalar ahşap tablanın geniş kısmından biraz uzun olmalı. Yine aynı kurdeleden 5 adet de tahta parçanın dar kısmından biraz uzun parça kesin. Bu parçaları eşit aralıklarla, zımba yardımıyla aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi tablaya zımbalayın. Zımbalarken arka kısımda pay bıraktığınız yerden yapmayı unutmayın. Bu kurdeleler, dilimlenmiş bir görüntü vermeli. Bütün kurdele kesişme noktalarını da silikon yardımıyla yapıştırın. Bu işlemden sonra çerçeveyi de takın. İşte toka organizeri dekoratif çerçeveniz hazır!

Dekoratif Tokalık Yapımı

Dekoratif Tokalık Yapımı

Çerçeveyi duvara takarak ve tokalarınızı yerleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dekoratif Tokalık Yapımı