Delikli Örgü Modelleri, Yelekler ve Şallar

Ajurlu yapılan örgüler veya dantelli yapılan örgüler aslında, delikli örgü denilen model olmaktadır.


Delikli Örgü Modelleri, Yelekler ve Şallar

Ajurlu yapılan örgüler veya dantelli yapılan örgüler aslında, delikli örgü denilen model olmaktadır. Delikli örgü modelleri kazaklarda, tuniklerde, delikli bluzlarda, bere ve atkılarda, şallarda ve hatta eteklerde kullanılmaktadır. Aralıklar bırakılarak şiş ile yapılan modeller, ajurlu olarak adlandırılır. Bunun dışında bir de tığ ile yapılan delikli dantelli örgüler vardır. Bu örgüler de genellikle mini eteklerde, yazlık bluz ve kazaklarda, yeleklerde, şal ve fularlarda uygulanan bir teknikle hazırlanmaktadır. Merserize veya yün ipler kullanılarak hazırlanacak delikli kıyafetler, bayanların üzerinde çok alımlı ve çekici bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır.

Mevsime Göre Yapılan Dantelli Örgüler

Delikli olarak tasarlanan örgü modelleri için şiş kullanılarak yapılan modellerde genellikle kalbur örneği kullanılmaktadır. Yapılışı ve görselleri için, çeşitli sitelerden faydalanılabilir. Bu model, kazaklarda, patik ve bluzlarda, tuniklerde, bere ve atkı modellerinde, şal ve fular modellerinde kullanılabilir. Bu model, hangi renkle yapılırsa yapılsın, son derece şık ve hoş bir görselliğe sahiptir. Her bayanın kolay tercih edip kullanabileceği model, bahar ve kış aylarında ısıtıcı olacak özelliktedir. Yaz ayları içinse genellikle ince iplerin tercih edilmesi ile modeller hazırlanır. Yaz aylarında kullanılmak için hazırlanan delikli örgü örnekleri, en çok bluzlarda kullanılmaktadır. Tığ işi ile yapılan dantelli bluz modellerinin içine bir ip askılı body giyilerek de bu modeller günlük yaşamda tercih edilebilir.

Delikli Örgü Modelleri, Yelekler ve Şallar

Delikli örgü tasarımları, içerisinde hem spor şıklık hem de klasik bir hava barındırmaktadır. Her yaştan ve zevkten bayanın tercih edip kullanabileceği delikli tasarımlı kıyafetler, çeşitli aksesuar ve işlemelerle de süslenebilir. Tığ işi ile yapılan kıyafet modelleri için, çiçekli veya farklı desenlerdeki motifler kullanılabilir iken, şiş ile yapılan örnekler için, simli ipler ve boncuklar tercih edilebilir. Bağcıklar, düğme ve kemerler de bu alanda kullanılabilecek bir diğer unsurlardandır. Gösterişi ve şatafatı seven her bayan, kendi zevkine ve rengine uygun tasarımları hazırlayabilirler. Bu model isteğe göre, küçük kız çocuklarına ve kız bebeklere göre de örülebilen modellerdendir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
79 Sorgu Yapıldı. 0,818 Saniyede Olu