Derya Baykal Örgü “Panço Yapımı”

Derya Baykal’ın Kanaltürk ekranlarında yayınlanan Derya’nın Dünyası programının konuğu Nurgün Tezcan’dan “Panço Yapımı” ile devam ediyoruz.

Derya’nın Dünyası programının konukları anlatımlı örgüler ile karşımıza çıkıyor. Bir çok örgü modelinin anlatımlı Derya Baykal’ın programında yayınlanmaktadır. Anlatımlı yelekler, hırkalar, patikler, elbiseler ve daha bir çok örnekleri bizlere paylaşmaktadır. Derya Baykal’ın programına en çok konuk olarak katılanlar arasında bulunan Nurgün Tezcan hanım da bir çok anlatımlı örneği bizlerle paylaşmıştır. Yapılış aşamalarını da adım adım paylaşarak yapmak isteyen bayanlara yardımcı oluyor. Örgü örmek istiyorsanız Nurgün Tezcan örgülerine göz atarak rahatlıkla istediğiniz modeli yapabilirsiniz. En son Nurgün Tezcan Örgü Yaprak Şal Yapımı paylaşmıştık. Şimddi ise örgü panço yapımı ile devam ediyoruz. Pançonun yapılışını açıklamalı olarak paylaşan Nurgün hanıma yeni hobiler olarak teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ayrıca kendisinin daha önce paylaşmış olduğu, başka bir model olan Nurgün Tezcan Örgü Panço Yapılışı da sitemizde yer alıyor.

Nurgün Tezcan’dan Anlatımlı Panço Yapımı

Derya Baykal Panço Yapımı 1

Derya Baykal Panço Yapımı 2

Derya Baykal Panço Yapımı 3

Derya Baykal Panço Yapımı 4

Derya Baykal Panço Yapımı 5

Derya Baykal Panço Yapımı 6

Derya Baykal Panço Yapımı 7

Yukarıda panço örneğinin resimleri ve yapılışı anlatılmıştır. Resmin üzerinde çizilen şemaya ve açıklamalara dikkat ederseniz bu güzel panço örneğine sahip olabilirsiniz. Örgü örmenin ne kadar kolay bir iş olduğunu da böylelikle öğrenmiş olursunuz. Yapmış olduğunuz örgüler ile el becerilerinizi geliştirebilir ve bunu ister zevk için isterseniz de ticaret için yapabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz örgüleri belirli fiyatlar üzerinden satarak para kazanabilirsiniz. El işi olduğundan dolayı örgüler biraz pahalıdır. Yalnız örgü seven kişiler mutlaka yapmış olduğunuz modellere talip olacaklardır. Bir patik modeli bile 10 ile 20 TL arasında satılmaktadır. Yapılan el işi panço , yelek ve hırkaları yüksek miktarlara satabilirsiniz. Böylelikle evinizin bütçesine sizlerde katkıda bulunmuş olursunuz.

Sizlere bir kaç tane daha Nurgün Tezcan’ın örgülerini paylaşmak istiyorum. Anlatımlı örgülere bakıp sizlerde aynısından yapasınız diye sitemizde paylaşılıyor. Sık sık sitemizi ziyaret ederek sizlerde örgüleri yapılışlarını öğrenebilirsiniz.

Nurgün Tezcan Örgüleri