Kapat

Derya Baykal Bebek Battaniyeleri ve Yapılışı

Anasayfa
Bebek Battaniyeleri Derya Baykal Bebek Battaniyeleri ve Yapılışı
Derya Baykal Bebek Battaniyeleri

En iyi bayan programlarından bir tanesi olan Derya Baykal’ın sunduğu Deryalı Günler programı, her geçen gün paylaştığı farklı el işi ve örgü örnekleri ile hanımları büyülüyor. Şallar, fular örnekleri, kazaklar, yelek ve hırkalar, tığ işi eldiven ve bereler, atkılar, bebek takımları, bebek battaniyeleri gibi birçok el emeği işler, programın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Derya Baykal bebek battaniyeleri de, bu modellerden bir tanesidir. Kış veya yaz, her mevsimde kullanılabilecek bebek battaniye örnekleri bu programda birçok kez paylaşılmıştır.

Derya Baykal Bebek Battaniyesi Yapılışı

Derya Baykal Bebek Battaniyesi Yapılışı

Kız ya da erkek bebekler için hazırlanan battaniyeler, tığ işi örgü veya şiş ile yapılan tasarımlardan oluşuyor. Bazı örnekler, hem battaniye hem de bebekler için yatak örtüsü olarak kullanılabilecek derecede yapılan modellerdir. Zikzaklı motifler, delikli örnekler, su dalgası modeli, kar motifli battaniye örneği, çizgili battaniye, çiçekli ve güllü battaniye, hayvan motifli bebek battaniyesi, katmerli çiçek motifli bebek battaniyesi gibi onlarca model, Deryalı Günler bebek battaniyesi örnekleri arasında yer alıyor. Bunların içinden bazıları gerçekten kolay olmayan örneklerden oluşuyor. Çok fazla kafa karıştıran ve yapımı uzun süren battaniye örnekleri yine de, muntazam ve sabırlı bir şekilde yapıldığı zaman, ortaya muhteşem örnekler çıkabiliyor.

Derya Baykal Bebek Battaniyeleri

                Derya Baykal örgü bebek battaniyeleri arasında, kolay model olarak örülen örnekler de mevcuttur. Örneğin, kırk yama örneğine benzeyen motifli battaniyeler, tığ işi ile yapılıyor. Kar olara örülüp, iş bitiminde birleştirilen motiflerde bulunan her kare için farklı motif tercih ediliyor. Hayvan motifleri, çiçek, araba, gül, elbise, kurdele gibi birbirinden sevimli motifler, parçalarda ayrı ayrı hazırlanıyor. Bebeklerin cinsiyetine göre istenilen renk ve modelde hazırlanan bu battaniye modeli de son derece kullanışlı örneklerden bir tanesidir. Renk tonlamaları ve uyumları iyi seçildiği zaman, Derya Baykal battaniye örnekleri arasında yapılınca güzel durmayacak hiçbir model yok. Çünkü hepsi, son derece gösterişli ve her sezona uygun olarak yapılan örneklerden oluşuyor. Kış mevsimi için kalın iplerin tığla buluşmasıyla birlikte hazırlanan modeller için, koyu renkler tercih edilmek isteniyorsa, koyu tema üzerine hazırlanan beyaz kar motifleri bu alanda kullanılabilir. Genelde bebeklere koyu renkler kullanılmak istenmez ama bu model bu alanda bir kurtarıcı olabilir. Yazlık battaniyeler için de, tığ ile yapılan delikli modeller için açık renkler tercih edilebilir. Sarı, toz pembe, toz mavi, lila, su yeşili gibi renkler, battaniyeler için en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor. Bayanlar inceledikleri örnekler arasında yer alan modelleri, kendi zevklerine göre hazırlayabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir