Derya Baykal Lif Örnekleri

Örgü çeşitleri ve teknikleri, örgü örmek isteyen veya daha farklı örnekler öğrenmek isteyen bayanlar için, gerek televizyon programları, gerekse internet siteleri tarafından, anlatımla aktarılmaktadır.

  • 12 Mart 2018
  • Derya Baykal Lif Örnekleri için yorumlar kapalı

Derya Baykal Lif Örnekleri

Örgü çeşitleri ve teknikleri, örgü örmek isteyen veya daha farklı örnekler öğrenmek isteyen bayanlar için, gerek televizyon programları, gerekse internet siteleri tarafından, anlatımla aktarılmaktadır. Örgü programları arasından en çok tercih edilen ise, Derya Baykal’ın programıdır. Derya Baykal lif modelleri, eldiven çeşitleri, yelek ve hırka modelleri, bere modelleri, şal modelleri, atkı modelleri, kazak ve bebek örgü modelleri gibi birbirinden farklı ve şık tasarımları, programında izleyicilerine aktarmaktadır. Gelen konukların yapmış olduğu el işi ve örgü modelleri tanıtılan programda ayrıntılı anlatımla yapılan sunum olduğu için, hanımlar her türlü örgünün yapılışını izleyip, öğrenebilir.

Derya Baykal lif örnekleri ile banyoların vazgeçilmez araçlarından olan lifleri, herkes örebilir. Derya Baykal’ın, “Deryalı Günler” program yayınları, internette videolu anlatım olarak bulunmaktadır. Örgü konusundaki tecrübelerini örgü ile ilgilenen veya ilgilenmeyen her bayana aktaran Derya Baykal, yapımları kolay olan lif modelleri de tanıtmaktadır. Özellikle eldiven biçiminde yapılmış lifler, lahana lifler, kesme şeker motifli lifler, çok fazla beğenilen modellerdendir. Eldiven biçiminde yapılmış lif örneği, ister tığ işiyle, ister şiş ile örülebilir. Dört parmağın kapalı olarak, fırın eldiveni gibi yapılan model, aynı zamanda banyoda kese görevi de görecektir. Yapılacak olan lifler için, istenilen renkler tercih edilebilir. Renk ve desen uyumunun iyi seçilmesi, liflerdeki desenlerin ön plana çıkmasını sağlar.

Derya Baykal Lif Örnekleri

Tığ işi liflerde anlatım, zor olarak bilinse de kolay modellere de sahiptir. Her bayanın beceri ve zaman olgusu farklıdır. Bundan dolayı, her örneğe de zor dememek gerekir. Kimi bayan için zor olan örnek, kimi bayan için de kolay olabiliyor. Her ne kadar beceri kişiden kişiye değişse de değişmeyen bir şeylerin olması mümkündür. Gerçekten birbirinden güzel ve kibar bir görünüşe sahip olan çiçek modelleri lifler için en çok tercih edilen modellerdendir. Hangi teknik kullanılırsa kullanılsın, tığ işi lif örneklerinde de, şişle yapılan lif örneklerinde de çiçekler, mutlaka desenlerin içerisinde yer alıyor. Kat kat yapılan lahana modelinin ortasında veya rengârenk bahçeye benzetilmiş çılgın liflerde tercih edilen çiçekler, hayal gücüne bağlı olarak farklı oluşumlarla da tasarlanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
76 Sorgu Yapıldı. 1,400 Saniyede Olu