Kapat

Derya Baykal Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler Derya Baykal Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Derya Baykal‘ın Kanaltürk ekranlarında yayınlanan Deryanın Dünyası – Deryalı Fikirler programında çocuk yeleği yapılışı yayınlandı. Şiş işi haroşa örgü ve koton ip ile yapılan bebek yeleğinin yapılışı kolaydır. Sizlere sürekli Derya Baykal‘ın programında yayınlanan örgüleri sitede paylaşıyoruz. Şimdi sıra bebek yeleğinde. 0 1 yaş bebeklere veya 1 2 yaş arası erkek bebekleriniz için bebek yelekleri yapabilirsiniz. Düğmeli V yaka bebek yeleği miniklerin üzerinde çok şık görünüyor. Anlatımlı olarak paylaştığımız bebek yeleğini adım adım takip ederseniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Hemen koton ip ve 4.5 numara şiş alıp bu işe başlayın!

Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Malzemeler

Koton İp
4.5 numara şiş

YAPILIŞI

Arkası İçin ; 64 ilmek başlanır. 42 diş haroşa örülür. Kol oyuntusu için her iki taraftan önce 3 ilmek , sonraki sırada 1 ilmek kesilir. 16 diş haroşa örülür. Örgü kesilerek kapatılır.

Ön İçin : 44 ilmek başlanır. 23 diş haroşa örülür. Kol oyuntusu için 3 ilmek kesilir. Sonraki sırada 1 ilmek kesilir. Yaka için her sıra başında 1 ilmek kesilir. 22 ilmek kalınca ilmekler kapatılır. Diğer ön parçada 4 adet ilik açılır. Ön ve arka parça dikilir. Kenarında farklı renk iple çırpma dikiş yapılır.

Derya Baykal BebekYeleği

Derya Baykal Örgü Bebek Yeleği 1

Derya Baykal Örgü Bebek Yeleği 2

Derya Baykal Örgü Bebek Yeleği 3

Derya Baykal Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Derya Baykal Bebek Yeleği Yapılışı