Kapat

Doğal Pasta Standı Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Doğal Pasta Standı Yapımı
Pasta Standı Yapımı

Son yıllarda ahşap ürünler hem sağlıklı, hem doğal, hem de şık olması sonucu çok rağbet görüyor. Sofralarınızda ahşap ürünlerde sunduğunuz ikramlara yer vermeniz; hem bu trende uymanızı, hem de daha sağlıklı seçimler yapmanızı sağlayacaktır. Yapımını anlatacağımız ahşap pasta standı da bu doğal ürünlerden biri; üstelik yapımı da hiç zor değil! Kolay bulabileceğiniz malzemelerle kısa bir sürede yapabileceğiniz bu doğal ahşap pasta standı için size gereken malzemeler de şunlar:

Pasta Standı Yapımı 1

-Bir adet düz ağaç parçası, (Oval bir kütük dilimi olması iyi olacaktır.)
-Bir adet cam bardak,
-Yapay çim (Hobi marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz.)
-Silikon,
-Vernik,
-Dekoratif yapay kelebekler.

Pasta Standı Yapımı 2

Malzemelerinizi hazırladıktan sonra, ilk olarak ahşap parçasını vernikleyip kurumaya bırakmakla işe başlayın. Ahşap parça kururken, siz diğer işlemlerin yapımına geçebilirsiniz. Seçtiğiniz bardağı kaplamakla devam edin: Bu bardağı dilediğiniz şekil ve uzunlukta tercih edebilirsiniz fakat çok uzun olmayan ve kalın olan bardak modelleri daha güzel görünecektir. Cam bardağın dış kısmını silikon yardımıyla tamamen yapay çimenle kaplayın.

Pasta Standı Yapımı 3

Hiç boşluk kalmayacak şekilde tamamen çimenle kapladığınız bardağın açık kısmı üste gelecek şekilde, seçtiğiniz kelebek süsleri arayla gelişi güzel çimenli yüzeyin üstüne yine silikon yardımıyla yapıştırın. Dilerseniz çiçek gibi doğal detaylı süsleri de yine tercih edebilirsiniz. Bu işlem de bittikten sonra son aşamaya geçebilirsiniz; Bardağın açık kısmının kenarlarına olduğu gibi silikon sıkın ve ahşap parçanın tam ortasına yapıştırın. İşte pasta standınız artık hazır.

Pasta Standı Yapımı 4

Artık en güzel pasta ve keklerinizi bu doğal görünümlü pasta standının üstünde sergileyebilir ve misafirlerinize şık ikramlarda bulunabilirsiniz. Dilerseniz; bu standın üst kısmı için hazır aldığınız ahşap bir servis tabağını da tercih edebilirsiniz.

Pasta Standı Yapımı 5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir