Doğum Günü Kartı Yapımı

Çocuklar için oldukça geliştirici ve bununla birlikte eğlenceli olan el işi aktiviteleri, her zaman onların yararına olmuştur.

  • 16 Mayıs 2017
  • Doğum Günü Kartı Yapımı için yorumlar kapalı

Doğum Günü Kartı Yapımı

Çocuklar için oldukça geliştirici ve bununla birlikte eğlenceli olan el işi aktiviteleri, her zaman onların yararına olmuştur. Küçük çocukların çok hoşuna gidecek, yapımı bakımından da oldukça kolay olan bu doğum günü kartını dilerseniz evde çocuklarınıza, dilerseniz okulda öğrencilerinize rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Biraz yardım alarak çocukların kolaylıkla yapabileceği bu doğum günü tebrik kartını sevdiklerine hediye edebilirler ya da kendi doğum günlerinde misafirlerini partiye çağırmak için de kullanabilirler.

Doğum Günü Kartı Yapımı 1

Malzemeler:
-Renkli karton parçaları,
-Düz renkli bir karton,
-İp,
-Yapıştırıcı,
-Makas.

İlk olarak düz kartonu ortadan katlayarak kartın ana malzemesini oluşturun. Ardından renkli karton parçalarından aşağıdaki görselde olduğu gibi balon formları kesin. Farklı boyutlarda yuvarlak formda olacak bu balonları dilediğiniz renklerde ve büyüklükte kesebilirsiniz. Ardından seçtiğiniz ipten eşit parçalar keserek balonların arkasından aşağıya sarkacak şekilde yapıştırın.
Bittiğinde balonlar bu şekilde görülecek:

Doğum Günü Kartı Yapımı 2

Ardından kartın genişliği kadar ip keserek, üstüne kartondan eşit boyutlarda kestiğiniz küçük üçgenleri yapıştırın. Bu üçgenlerin üstüne ‘İyi ki doğdun’ cümlesinin harflerini türkçe ya da ingilizce ‘Happy birthday’ olarak yazın ve üçgenleri eşit aralıklarla doğru sıralamayla iki adet ipe kelime olarak yapıştırın.

Kartı açın ve iki üst köşesine bu üçgen bayrakların bulunduğu ipleri birbirine bağlayarak yapıştırın.
Doğum Günü Kartı Yapımı 3

Sıra balonları yapıştırma işleminde; az önce kesip hazırladığınız balonların arkasına kartondan düz küçük dikdörtgenler kesip aşağıdaki görselde olduğu gibi bir şekle sokup yapıştırın:

Doğum Günü Kartı Yapımı 4

Bu işlem, kartınızın üç boyutlu görünmesi için çok önemli. Ardından havada kalan iki düz kenara yapıştırıcı sürerek kartın üstüne karışık bir şekilde balonları yapıştırın.

Doğum Günü Kartı Yapımı 5

Bütün balonları farklı şekilde yapıştırdıktan sonra, doğal bir balon demeti görünümü olması için uçlarından sarkan iplerin hepsini toplayıp düğüm atın. Dilerseniz; kartın ön yüzeyine de süslemeler yapabilirsiniz. Çocuklar o kısmı kendilerine göre süsleyebilir, resim çizebilir. İşte doğum günü kartı hazır; hem de üç boyutlu!

Doğum Günü Kartı Yapımı 6

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
72 Sorgu Yapıldı. 0,596 Saniyede Olu