Kapat

Dudak Makyaj Çantası Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Dudak Makyaj Çantası Yapımı

Bayanların en çok kullandıkları ve değerli malzemeleri olan makyaj malzemeleri için her zaman bir çantaya ihtiyaçları vardır. Yeri geldiğinde her türlü çantalarının içine kolayca sığabilecek boyutta, aynı zamanda malzemeleri içine alabilecek şekilde yeterli bir depolama alanına sahip olan, bununla birlikte şık görünümü ve tasarımıyla görsel olarak da tatmin edici olacak güzel bir makyaj çantasına sahip olmak her kadnın hayalidir. Sürekli dağılan, kırılan, kuruyan makyaj malzemelerini düzgün bir şekilde saklayabilecek ve güzel görünümüyle dilerseniz farklı amaçlarla da kullanabileceğiniz güzel bir çanta modeli arıyorsanız; kolay bulabileceğiniz malzemeleri ve basit yapımıyla bu çanta çok hoşunuza gidecektir. İşte bu güzel çanta modelinin yapımı için size gereken malzemeler:

-Çantanın dışı için canlı renkli bir kumaş, (Bu kumaşı ruj renklerinden tercih ederek daha güzel bir görünüm oluşturabilirsiniz: Pembe, kırmızı, bordo gibi…)
-Çantanın iç astarı için uyumlu tonlarda bir başka kumaş,
-Model kağıdı,
-Bir adet fermuar,
-Dikiş malzemeleri.

Dudak Makyaj Çantası Yapımı 1

İlk olarak, düzgün bir dudak formunu model kağıdınıza çizin. Yukarıdaki dudak formu size fikir verebilir, onu kullanabilirsiniz. Bir adet bütün dudak formunu çıkardıktan sonra, aynı formun bir de ortadan kesik halini biraz da pay bırakmayı ihmal etmeden, yukarıdaki görsele uygun olarak çizin ve kesin.

Dudak Makyaj Çantası Yapımı 2

Kestiğiniz bu parçalar, çantanızın ana malzemeleri olacak. Bir sonraki işlemde ortadan kestiğiniz iki dudak parçasının arasına fermuarı dikin. Bu işlem de bittikten sonra, düz ve bütün dudak parçasıyla fermuar diktiğiniz kesik parçaları terslerini çevirerek kenarlarından birbirine dikin ve sonra yüzünü çevirin. Çantanız şöyle bir görünüm almış olacak:

Dudak Makyaj Çantası Yapımı 3

Şimdi sıra çantanızın astarını yapma kısmında: Çantanın astarı için tercih ettiğiniz kumaştan, yine bu dudak formlarının aynısından kesin. Bir bütün ve bir adet de tam ortasından kesilmiş dudak formunu, yine bu çantayı diktiğiniz gibi önce kenarlarından birbirine iğneleyin ve ardından dış kenarlarından birbirine dikin.

Dudak Makyaj Çantası Yapımı 4

Şimdi sıra son işlemde: Diktiğiniz dudak şeklindeki astar parçayı, ilk önce dikmiş olduğunuz fermuarlı dudak çantanın içine sokun ve düzeltin. Tamamen çantanın içine girmiş, düzgün bir forma sokulmuş astar parçasını üstte kalan asıl çanta parçasının fermuarının dış çizgisinden iğneleyin ve tutturun. Ardından, fermuar boyunca düz bir şekilde parçaları birbirine dikin.

Dudak Makyaj Çantası Yapımı 5

İşte dudak şeklindeki makyaj çantanız bitti. Dilerseniz çantanızı farklı şekillerde de kullanabilirsiniz; bozuk para çantası ya da farklı küçük obelerinizi depolayabileceğiniz bir alan gibi fakat dudak şeklinde bir makyaj çantası herkesin dikkatini çekecek ve herkes çantanıza bayılacaktır. Çantanızın son hali böyle görünecek: Dudak Makyaj Çantası Yapımı 6