Düğme Bardak Altlığı Yapımı

Bardaklarda içilen sıcak içeceklerin yüzeylerde leke bırakmaması için kullanılan bardak altlıkları, bu işlevsel özelliğinin yanı sıra dekoratif amaçlı da tercih edilen hoş aksesuarlardır.

  • 18 Mayıs 2017
  • Düğme Bardak Altlığı Yapımı için yorumlar kapalı

Düğme Bardak Altlığı Yapımı

Bardaklarda içilen sıcak içeceklerin yüzeylerde leke bırakmaması için kullanılan bardak altlıkları, bu işlevsel özelliğinin yanı sıra dekoratif amaçlı da tercih edilen hoş aksesuarlardır. Kendiniz yapabileceğiniz bu güzel bardak altlığı, modeli bakımından farklı olduğu kadar yapımı olarak da oldukça kolay bir model. Evdeki düğmeleri kullanarak da yapabileceğiniz düğme bardak altlığı için gereken tek şey; eşit boyutta bir sürü düğme ve kalın, renkli ipler. Malzemeleri hazırladıktan sonra artık bardak altlığının yapımına başlayabilirsiniz.

Düğme Bardak Altlığı Yapımı 1

İlk olarak düğmelerden bir kare oluşturun; bu kare şekil bardağın etrafını biraz geçecek genişlikte olmalıdır. Düğmelerin boyutuna göre sayıda düğme kullanarak, düzgün bir kare şekli oluşturduktan sonra yapım işlemine başlayabilirsiniz. İki düğmeyi alıp yan yana birbirine dikerek işe başlayın.

Düğme Bardak Altlığı Yapımı 2

Bu işlemi yaparken; dört delikli düğmenin iki deliğiyle diğer düğmenin o deliklere yakında duran iki deliğini bir düğmenin delikleri gibi düşünerek iki iki dikin. Bu şekilde birkaç eşit düğme sırası yapın. Yukarıdaki görsel size yardımcı olacaktır.

Tek renk iple düz ve eşit sıralar yaptıktan sonra; bu düğme sıralarını yan yana koyarak bir diğer renkteki iple yine aynı işlemi, bu sefer de dikey olarak yapın. Bu dikme işlemini bütün düğme sıraları arasında gerçekleştirin. Böylece boncukların tamamı birbirine birleşmiş olacaktır.

Düğme Bardak Altlığı Yapımı 3

Düğme Bardak Altlığı Yapımı 4

Her sırayı dilediğiniz renkte iple dikebilir, farklı ve renkli bir dekoratif görüntü elde edebilirsiniz; karar sizin. Bütün sıraları tek tek diktikten sonra bardak altlığınız bitmiş olacak; artık dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Düğme Bardak Altlığı Yapımı 5

Sadece kare değil; dilediğiniz şekilde bardak altlığını bu düğmeli fikir sayesinde yapabilirsiniz ve farklı renk iplerle birlikte, farklı renk boncukları da tercih edebilirsiniz.

Düğme Bardak Altlığı Yapımı 6

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
71 Sorgu Yapıldı. 4,796 Saniyede Olu