Düğün Fotoğrafları İçin Arka Fon Yapımı

Hayatınızda yaşayacağınız en heyecanlı, en mutlu ve en güzel günlerden biri de şüphesiz ki düğün gününüzdür. Düğününüzde yaşayacağınız bu güzel anların ve eşsiz bir düğün kutlamasının yanı sıra önemli olan bir detay daha var: O da çekeceğiniz düğün fotoğrafları. Düğün anılarınız her zaman aklınızda, içinizde olabilir fakat o güzel günlerden kalacak güzel anılar aslında fotoğraflardır. Bu nedenle güzel fotoğraflar çektirmek, o güzel günleri unutulmaz kılmanın bir yolu olacaktır. Unutulmaz düğün gününüzde çekeceğiniz fotoğraflar için güzel mekanlar bulabilirsiniz; peki güzel mekanları kendiniz oluşturmaya ne dersiniz? Aslında tek bir stüdyodan ya da birkaç metrelik alandan ayrılmadan harika fotoğraf arka fonları yaparak birbirinden güzel fotoğraflar ortaya çıkarabilirsiniz. Her fikirde olduğu gibi fotoğraflarınızda kullanacağınız arka fonlar için de birbirinden güzel kendin yap fikirlerini sizlere sunacağız. Sadece düğün gününüzde değil, dilerseniz farklı özel günlerde de kullanabileceğiniz bu basit fikirlerden kendinize göre olanını seçip, fotoğraflarınız için harika ambiyanslar oluşturabilirsiniz. İşte birbirinden güzel kendin yap fotoğraf arka fonu fikirleri…

İlk önce basit bir arka fon fikriyle başlayalım: Uzun şeritler halinde keseceğiniz grapon kağıtlarını yan yana birbirine yapıştırıp daha uzun şeritler oluşturduktan sonra, aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi ince püsküller halinde kesin.

Arka Fon Yapımı 1

Düğün konseptinize göre farklı tonlarda yapabileceğiniz bu arka fon malzemelerini, tek bir renkte ya da ombre olarak geçişli tonlarda da yapabilirsiniz. Bütün püsküllü şeritleri hazırladıktan sonra bir duvara, bir fotoğraf fon demirine ya da PVC borulardan yapacağınız askılık formundaki bir fona bu püskülleri takarak harika bir fotoğraf fonu elde edebilirsiniz.

Arka Fon Yapımı 2

Yine çok basit olan fikirlerden biri de; açık alanda ağaçlar arasında ya da kapalı alanda yine askılık ya da demirlere takacağınız dikey yılbaşı ışıklarının önünde fotoğraf çekmek olacaktır. Fotoğraf çektiğiniz zaman ‘Bokeh’ denilen, fotoğrafların üstünde oluşan yuvarlak ışıklar şeklinde görünen güzel bir ambiyans oluşacaktır.

Arka Fon Yapımı 3

Bu da fotoğraf çekildiğinde oluşan görünüm:

Arka Fon Yapımı 4

Şimdi sıra bir diğer fikirde: sadece gerdiğiniz bir ipe dikey olarak yan yana asacağınız bir sürü renkli kurdele ya da iple de harika bir fotoğraf fonu oluşturmanız mümkün!

Arka Fon Yapımı 5

Son yıllarda çok moda olan fotoğraf fonlarından biri de dev çiçekler arasında çekilen düğün fotoğrafları. Bu görseli oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyerek, grapon kağıdı tarzındaki renkli kağıtlarla dev çiçekler oluşturabilir ve kendi düğün fonu ambiyansınızı elde edebilirsiniz.

Arka Fon Yapımı 6

Arka Fon Yapımı 7

Bu da başka formda bir dev çiçek modeli:

Arka Fon Yapımı 8

Yine basit ama farklı fikirlerden olan bir diğer fikir de retro seven çiftler için harika bir görünüm oluşturacak olan, plakları yan yana düz bir fona yapıştırarak oluşturulan bu fotoğraf fonu:

Arka Fon Yapımı 9

Kendiniz yapabileceğiniz basit fikirlerden biri de; renkli kartonlardan keseceğiniz şeritleri oval hale getirip zincir gibi birbirine ekleyerek dev zincirler oluşturmak ve onları bir ipe ya da demir fona dikey olarak bağlayarak güzel bir görünüm oluşturmak:

Arka Fon Yapımı 10

Romantik ve vintage temalı düğünler için basit ve sade bir görünüm oluşturacak fonlardan biri de dantelli, tüllü bu ahşap çerçeve fonlar. Ahşap dört adet çıtadan büyük bir çerçeve oluşturarak, ardından tülle kaplayabilir ve bu basit çerçeveleri oluşturabilirsiniz.

Arka Fon Yapımı 11

Bir diğer fikir de kitap kurdu çiftlerin çok hoşuna gidecek olan bu fikir:

Arka Fon Yapımı 12

Son olarak, yine aşağıdaki adımları izleyerek oluşturabileceğiniz yuvarlak süsleri kullanarak, yapay çimenle kaplanmış düz bir arka fonun üstüne bu yuvarlak şirin süsleri yapıştırarak da harika bir fotoğraf fonu oluşturmanız mümkün. Arka Fon Yapımı 13

Arka Fon Yapımı 14