Kapat

Duvar Dekoru Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Duvar Dekoru Yapımı

Duvar dekorasyon ürünleri, eve hareket katan en önemli aksesuar arasındadır. Sade dekore edilmiş evlerde güzel bir detay oluşturan hareketli duvar dekorlarından birini evinizde tercih etmek istiyorsanız; her türlü dekorasyonla uyum sağlayabilecek bu harika ürün çok hoşunuza gidecek. Yapımı çok kolay olan ve kısa sürede bitirebileceğiniz bu dekor, duvarlarınızda eğlenceli bir aksesuar görevi görecek ve baharı duvarlarınıza getirecek. Size gereken malzemeler ise şöyle:

Malzemeler:
-Yapay çiçekler,
-Kalın karton,
-Düz renkli kalın mukavva,
-Güzel bir çerçeve,
-Silikon,
-Makas.

Duvar Dekoru Yapımı 1

İlk önce ne yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu duvar dekorunda bir sembol ya da harf kullanabilirsiniz. Bizim örneğimizde bir harf tercih edilmiş; siz de kendi adınızın, sevdiklerinizin adının ya da sizin için önemli olan bir ismin baş harfini tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz harfi düzgün bir şekilde kartona çizmeniz gerekiyor. Bu harfin seçtiğiniz çerçevenin içine tam sığmasına özen gösterin. Dilerseniz; bütün bir ismi tercih edip her harfi bir çerçeveye yapacak şekilde sonradan duvar üstünde o harfleri ve yer aldıkları çerçeveleri yan yana takarak da farklı bir dekor oluşturabilirsiniz; karar sizin.

Harfi düzgün bir şekilde kartona çizdikten sonra, düzgünce kesmeniz lazım. Kestiğiniz bu harf sizin tablanız olacak. Seçtiğiniz farklı renklerdeki yapay çiçeklerin saplarını kesin ve onlardan güzel bir demet oluşacak şekilde, tek tek karton harfin üstüne düzgünce hepsini yapıştırın.

Duvar Dekoru Yapımı 2

Sonunda yukarıdaki son görselde olduğu gibi bir görünüm oluşacak. Farklı renkleri kombinlemeniz, dekoratif açıdan daha güzel bir görünüm oluşturacaktır. Bu işlem bittikten sonra, diğer düz renkli kalın mukavva seçiminizi de çerçevenizin boyutunda kesin, ardından harfi tam ortalayarak mukavvanın ortasına silikon yardımıyla yapıştırın. Harfin takılı olduğu bu mukavvayı da, cam kısmını çıkardığınız güzel çerçevenize yapıştırın. Artık güzel bir duvar dekoruna sahip olacaksınız; onu dilediğiniz gibi evinizde kullanabilirsiniz!

Duvar Dekoru Yapımı 3

İşte bu da duvar dekorunun bitmiş hali:

Duvar Dekoru Yapımı 4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir