Kapat

Egzotik Abajur Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Egzotik Abajur Yapımı

Evinizde ışıl ışıl bir aydınlatma kullanmanız, evin enerjisini de değiştirecektir. Özellikle farklı tasarımlara sahip olan aydınlatma ürünleri son yıllarda çok moda; bu tarz bir aydınlatma tercih ederek evinizde farklı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Bu tarz abajurlara yüklü miktarda ödemeler yapmak yerine, evde basit malzemelerle kendi abajurunuzu yapmanız mümkün. Çok fazla zamanını almayacak bu abajur oldukça egzotik; ananas formunda olan bu abajuru evinizin her alanında kullanabilirsiniz. Özellikle de çocuklar ve gençler bu abajura bayılacaktır!

Egzotik abajur yapımı için gereken malzemeler:

-Geniş bir pet şişe,
-Bir poşet plastik kaşık,
-Abajur altı metal aksam,
-Sarı boya,
-Yeşil bir parça karton,
-Tutkal.

İlk adım olarak, pek şişenin dibini ve ağız kısmını kesip bir silindir ortaya çıkarmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra, plastik kaşıkları şekilde görüldüğü gibi diplerine biraz yakın bir yerden kırmalısınız. Kırdığınız plastik kaşıkların yuvarlak kısımlarını sarı boyayla boyayın ve kurumaya bırakın.

Egzotik Abajur Yapımı

Kuruduğundan emin olduğunuz kaşıkları, yukarıdaki son görselde görüldüğü gibi dipten başlayarak tutkal yardımıyla yan yana yapıştırmaya başlayın. Bir sıra bittikten sonra bir sonraki sıraya geçin ama kaşıkların biraz üst üste gelmesine dikkat edin.

Egzotik Abajur Yapımı

Bütün kaşıkları şekildeki gibi yapıştırdıktan sonra, plastik şişenin ağız kısmında kalan incelen kısımdan abajur aksamını takın ve yapıştırın. Abajurunuz neredeyse bitti sayılır. Son olarak, yeşil karton parçasından yukarıdaki son görselde gördüğünüz gibi bir şekil kesin ve abajurun açıkta kalan üst kısmına bu yeşil yaprak formlu parçayı yapıştırın.

Egzotik Abajur Yapımı

Bu yeşil parçanın üstüne, yine yukarıda gördüğünüz gibi uzun üçgen parçalar kesip yapıştırın ve tamamen bir ananas görünümü elde edin. İşte ananas formundaki dekoratif abajurunuz bitti! Artık geceleri ananas lambanızın ışığında uyuyabilirsiniz.

Egzotik Abajur Yapımı