Kapat

El İşi Sakallı İpten Klozet Takımları

Anasayfa
El İşleri El İşi Sakallı İpten Klozet Takımları
Sakallı İpten Klozet Takımları

El emeği işler ile yapılan örgüler, artık her alanda karşımıza çıkıyor. Önceleri sadece kıyafet olarak hazırlanan örgüler, yeni dönemler başladıkça kilim, aksesuar, yatak örtüsü, paspas, yastık kılıfları ve banyo takımları olarak tasarlanmaya başladı. Son dönemlerde yapımı en çok tercih edilen örgü örneklerinden bir tanesi de el işi banyo takımları olmaktadır. Banyo takımları yapılırken genellikle sakallı ipten faydalanıyor. Banyolar için hazırlanan takımlarda üç parça yer alıyor. Lavabo önüne konulan paspas, ortaya konulan paspas ve klozet kapağı için hazırlanan paspas olarak bu üç grubu belirleyebiliriz.

Örgü Klozet Takımları

El işi banyo takımı, modern evlerin dekorasyonuna uyum sağlayan el emeği ürünlerinin başında geliyor. Geometrik desenli, çiçek desenli, balık ve yengeç gibi su hayvanlarının yer aldığı hayvan desenli banyo takımları bayanlar tarafından çok rağbet görüyor. Yapılan bu modern dekorasyon ürünü için tığ yapımı el işi klozet takımları modelleri yeni sezonda dikkat çekiyor. Salon takımları için hazırlanan tığ işleri bile bayanları çok zorluyorken, bazı hamarat bayanlarımız bu teknikte kendi becerilerini oldukça ilerleterek büyük parçaları da hazırlamaya başlamışlar. Her işte olduğu gibi banyo takımları yapımında da tığ işi çok daha gösterişli ve şık bir görünüm ile karşımıza çıkıyor.

El İşi Sakallı İpten Klozet Takımları

El işi klozet takımı modelleri, banyo dekorasyonuna uygun renklerde tercih edilebilir. Üstelik banyo takımları sadece üç parçadan oluşacak diye bir kural da bulunmuyor. Öyle ki, çoğu bayan banyo dekorasyonunu zenginleştirebilmek için, pamuk kutusundan çöp kutusuna, deterjan kutusundan peçete kutusuna kadar her aksesuara yakışan örgüler hazırlıyor. El işi klozet takımları için tığı tercih eden bayanlar, büyük parçalar yapacakları için tedirgin olmasınlar. Çünkü istenilen boyutta ve modelde hazırlanan küçük parçalar, daha sonra birleştirilerek çok daha büyük parçalar elde edilebilmektedir. El işi banyo paspası için bu yöntem rahatlıkla tercih edilebilir. Yuvarlak, oval, kare, altıgen, üçgen, dikdörtgen gibi birçok şekilde banyo aksesuarları tasarlanabilmektedir. Bunun dışında kurdele, dantel ve boncuk gibi öğeler ile tüm takım ürünleri çok daha gösterişli hale getirilebilmektedir. Önemli olan bu işin istekle ve uyumla yapılıyor olmasıdır.