Kapat

El Yapımı Örgü Erkek Bebek Yelekleri

Anasayfa
Bebek Yelekleri El Yapımı Örgü Erkek Bebek Yelekleri

Moda sürekli değişim yaşıyor. 7’den 70’ye her yaştan bay ve bayanlar, moda esintisi ile günümüze gelen rüzgara kapılır, modaya uygun kıyafetler seçme telaşına girebiliyor. Eskiden bebek örgüleri hazırlanırken daha çok bebek tonlarının bulunduğu ipler tercih ediliyordu. Bebek pembesi, bebek mavisi, pastel tonlarda hazırlanmış morlar, turuncular ve sarılar… Şimdi ise modaya uyan bebek giyim mağazalarında herkesin dikkatini çeken model ve renkler oldukça çeşitlendirilmiştir.

Erkek bebek yelekleri, mağazalarda papyonlu, cepli, hakim yakalı ve geometrik kesimli olarak kumaş bir formda hazırlanmış olarak karşımıza çıkıyor. Bu yelekler örgü bebek yelekleri olarak da kolayca hazırlanabilir. Örgü erkek bebek yelekleri için kombin edilebilecek papyon, kravat ve cep gibi detaylar, örülecek olan yeleğin tonlarında seçilebilir.

El Yapımı Örgü Erkek Bebek Yelekleri

Damatların giydikleri yeleklerin ön kesimleri genellikle üçgen olarak sivrilmiş bir biçimde hazırlanır. Örgü bebek yelek örnekleri arasında bu modellere rastlamak artık mümkün. Yapılışı çok da zor olmayan birbirinden şık ve güzel desenler, bebekler için de kısa zamanda hazırlanabiliyor. Şiş işi bebek yelekleri, kolay olarak hazırlanan yeleklerin tekniklerinden bir tanesidir. Bebek yeleği için seçilecek kalınlığa göre şiş numarasının kullanılması gerekir. Yoksa yapılacak olan örgü motifi, iyi düşmez. İstenilen renklerde hazırlanabilecek yelek örnekleri, bu sezonda en çok gri tonlarında, lacivert ve iki renkli olarak tercih edilmektedir.

Tığ işi bebek yelekleri de yine bayanların tercihine sunulan bir diğer teknik olmaktadır. El becerisine göre bu tekniklerin kolaylık ve zorlukları konuşulabilir. Tığ işi ile yapılan örgüler şiş ile yapılan örgülerden çok daha sıkı ve kalıp gibi bir formda hazırlanabilmektedir. Yumuşak ama kalıplı gibi duran tığ işi yelekler, hem kız bebekler hem de erkek bebekler için kullanılabilir. Örgü damat bebek yelekleri, araba motifli yelekler, iki renkli erkek yelekleri, tığ işi ile yapılan hayvan motifli yelek modelleri, patik takımlı yelek modelleri, mağazalardan satın alınmadan el işi kullanılarak yapılacak erkek yelek modelleri arasında yer alıyor. Mor, gri, yeşil, sarı, beyaz, siyah, mavi gibi tonlarda bu yelekler istenilen teknik ve detaylar ile hazırlanabilir.