Kapat

Elbise Lif Örnekleri ve Yapılışı

Anasayfa
Lif Modelleri Elbise Lif Örnekleri ve Yapılışı

Örgü ile yapılan elbise lif örnekleri, bu sezonun en fazla tercih edilen modelleri arasında yer almaktadır. Her evin banyosunun vazgeçilmezi olan lif örnekleri, aynı zamanda birden fazla modelle dikkat çekmektedir. Temizlik için çok rahat bir kullanıma sahip olan el örgüsü lifler, son dönemlerde aynı zamanda görselliğiyle de söz ettirmektedir. İnternetten anlatımları kolaylıkla bulunabilen lif modelleri, resimli örneklerle çoğaltıldığı için, yeni yapan bir bayan için de oldukça kolay ifadeler yer almaktadır. Tığ işi ile yapılabilecek elbise lif modelleri, çok şık tasarım ve çeşitleriyle yeni sezonun gözde örnekleri arasında yer almaktadır.

Pembe elbise lif

Elbise Liflerin Kullanılışı

Lif çeşitlerinde farklılıklar dikkat çekmektedir. Elbise şeklinde örülen lifler, bebek tulumları, papyonlu kıyafet, çan etekli elbise, mini elbise gibi desenlerden oluşmaktadır. Aynı zamanda bu liflerin iç kısımlarına sabun da koyulabildiği için, kullanım kolaylığı olmaktadır. Renkli iplerle hazırlanan lifler, ihtiyaç amacı dışında aynı zamanda banyoların en şık aksesuarlarından olmaktadır. Yapılan lifler üzerine vücut şampuanı dökülerek veya sabun ile kullanılabilmektedir. Lif örülebilecek lifler arasında çarpıcı örnekler bulunmaktadır. Sabun ipi olarak satılan klasik ip çeşitleri dışında bir de, sosis ip, saçaklı ip ve dut ip denilen ip çeşitleri, lifler için kullanılabilir. Yapılacak olan örgü elbise lif modeline göre renkli ipler seçilerek, örnek modeller oluşturulabilir. Bu alanda, internet sitelerinden bulabilecek anlatımlı örneklerden faydalanılacağı gibi, açıklayıcı resimlerden de farklı örnekler çıkarılabilir.

Elbise Lif Yapılışı 

Bu Örnek Stitchland Sayfasından Alınmıştır.

Yazılı açıklamalar için küçük resimlere tıklayınız.

Anlatımlı Elbise Lif Yapılışı

Bu Örnek Stitchland Sayfasından Alınmıştır.

Yazılı açıklamalar için küçük resimlere tıklayınız.

2 renk lif ipimiz ve no:8 ( 1,25 mm ) tığımızı alıyoruz.

Elbise Lif Örnekleri

Tığ işi elbise lif

En çok aranan hayvan motifli lifler ve elbise modelli lifler, çeyizlerin de vazgeçilmez örneklerindendir. Genç kızların çeyiz bohçalarında bulunan elbiseli lifler, annelerinin, ablalarının veya anneannelerinin emekleriyle yapılmaktadır. El emeğine önem veren ve severek yapan genç kızlar da çeşitli tığ işi elbise lifleri tasarlayabilir. Kurdele ve boncuklarla süslenen elbiseli modeller, her bayanın el becerisine bağlı zaman aralıklarında bitmektedir. Etekli elbise modelleri,tığ işiyle, etekten başlanarak yapılmaktadır. İyi bir örme becerisine sahip olan bir bayan, elbiseli lifleri, bir gün içerisinde kolaylıkla bitirebilir.

 

“Elbise Lif Örnekleri ve Yapılışı” üzerine 4 yorum

  1. Zerda says:
    • Aslı says:
  2. sevgi says:

Yorumlar kapalı.