Kapat

Eldivenden Oyuncak Yapımı

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eldivenden Oyuncak Yapımı
Eldivenden Oyuncak Yapımı

Geri dönüşüm projeleri, sizin için karlı olduğu kadar dünya için de faydalı. Eskiyen kıyafet ve aksesuarlarınızı atmadan, onlardan farklı şeyler dikebilirsiniz. Çocuklarınıza hazır ve sağlıksız oyuncaklar almak yerine, kendiniz yapacağınız sağlıklı ve hatırası olan bir oyuncak hediye etmeniz daha güzel olacaktır. Hem eski parçaları değerlendirmiş, hem de çocuklarınızı mutlu etmiş olacağınız projeler sayesinde herkes karlı çıkacak. Şimdi anlatacağımız proje için eskimiş, yıpranmış, artık atmak üzere olduğunuz bir eldiven gerekiyor. Bu eldivenle çocuklarınızın bayılacağı bir oyuncak yapmanız mümkün. Üstelik bir oyuncak, sadece bir eldivenden çıkabiliyor.
Bu oyuncağı yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler şöyle:

-Bir adet eski eldiven,
-İçini dolduracak kadar elyaf ya da pamuk,
-Makas ve iğne-iplik.

Eldivenden Oyuncak Yapımı

Yapacağınız oyuncak sincabın malzemelerini hazırladıktan sonra, aşağıdaki görselde görüldüğü gibi eldiveni çizerek bölün. Burada önemli olan tek bir eldivene sığabilen oyuncağın parçalarının yerleşimi.

İki el, bir yüz, iki kulak, kuyruk ve kafasını çizdikten sonra, parçaları ayrı ayrı kesin ve ayırın.

Eldivenden Oyuncak Yapımı

Ayırdığınız parçaların hepsinin içini pamuk ya da elyafla doldurduktan sonra, kenarlarını dikin. Dikiş yaparken, parçaların ekleneceği kenarları sona bırakmayı ve oyuncağın kumaş parçalarını oradan ters yüz etmeyi de aklınızdan çıkarmayın. Bütün parçaları diktikten sonra, sincabın kuyruğuna çizgilerini yapmak için daha kalın iplerle çizgi dikiş yapabilirsiniz. Daha sonra, bütün parçaları birbirine dikin ve sincabınızın burnu ve gözleri için küçük boncuklar kullanın. Çocuklarınızın bayılacağı basit ve geri dönüşümlü bu oyuncak bitti bile!

Eldivenden Oyuncak Yapımı