Kapat

En Güzel Gelin Çiçekleri

Anasayfa
Evlilik En Güzel Gelin Çiçekleri

Yaz aylarına girmemizle birlikte düğün sezonu da açıldı. Düğünlerini yapmak için yaz aylarının gelmesini, havaların iyice ısınmasını bekleyen çiftler için mutluluğa ve uzun bir koşuşturmaya başlama zamanı geldi. Maddi ve manevi açıdan ister istemez sizi yıpratacak, çok güzel bir dönem olmasına rağmen sizi biraz yoracak olan düğün hazırlığı döneminde sizi zor durumdan kurtaracak, bütçenize katkıda bulunurken özel dokunuşlar da yaratacak olan kendin yap fikirlerinden ilham alabilirsiniz; bu kendin yap gelin çiçeği fikirleri gibi. Son zamanlarda çok moda olan bir düğün detayı da gelin çiçeğini farklı materyallerden, kendin yapmak. Hem güzel bir hatıra olacak, hem kafanızı dağıtmanızı, hem de bütçenizi korumayı sağlayacak basit ama etkileyici kendin yap gelin çiçeği fikirleri sayesinde tarzınızı gelinliğinizi bütünleştirmek için de kullanabilirsiniz. İşte en güzel kendin yap gelin çiçeği fikirlerinden bazıları…

En Güzel Gelin Çiçekleri 1

Bu harika çiçeklerin kağıttan yapıldığına kim inanır? Oldukça düşük bir maliyetle harika bir gelin çiçeği oluşturabilirsiniz; üstelik gerçekçi görünümüne rağmen sadece kağıttan oluşan bu çiçek demeti, yüzlerce lira verilen gelin çiçeği modellerinden çok daha güzel görünüyor. Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi çiçeğin taç yapraklarını kesip yeşil tel üstünde birleştirerek, yeşil kağıttan da yapraklarını elde ederek bu harika demeti yapabilirsiniz. Bir diğer basit fikir de keçeden yapılan basit çiçekler. Hem yapımı kolay olan, hem de oldukça modern görünen bu çiçekler için keçeden keseceğiniz uzun şeritleri spiral hale getirmeniz ve kenarını yapıştırmanız yeterli. Yapacağınız birkaç dilediğiniz renkteki çiçeği tellerle birbirine tutturup bir demet oluşturun ve sap kısmını kurdelelerle süsleyin; işte bu kadar basit!

En Güzel Gelin Çiçekleri 2

Dekoratif kağıttan bile gelin çiçeğinizi yapabilirsiniz. Özellikle sanatçı gelin adayları için harika olacak bu fikir de oldukça basit.

En Güzel Gelin Çiçekleri 3

Dikiş yapmayı çok mu seviyorsunuz? Birbirinden farklı onlarca düğmeyi hobi dükkanlarında bulabileceğiniz strafor köpük topların üstüne dikerek ya da yapıştırarak size çok yakışacak olan bu farklı gelin çiçeğini elde edebilirsiniz.

En Güzel Gelin Çiçekleri 4

Yaz aylarına en çok yakışan düğün temalarından biri de kumsal düğünleri. Eğer siz de bir kumsalda evlenecekseniz; konseptinizle uyum içinde olacak bu deniz yıldızı, midye ve mercanlardan oluşan gelin çiçeğini tercih edebilirsiniz.

En Güzel Gelin Çiçekleri 5

Hobilerinden biri örgü olanlar için harika bir renkli gelin çiçeği modeli! Tığ işi yapacağınız rengarenk küçük çiçek modellerini birbirine dikerek harika bir gelin çiçeği oluşturabilirsiniz.

En Güzel Gelin Çiçekleri 6

Farklı olmayı sevenler için; metalden yapılmış bir kafesin içinde canlı çiçekler konumlandırarak elde edilen bu gelin çiçeği modeli de bir alternatif olabilir.

En Güzel Gelin Çiçekleri 7

Kelebekler, son yıllarda gelin çiçeklerinde çok tercih edilen detaylar arasında ve oldukça anlamlı, sevimli, şık duruyorlar. Canlı bir çiçek demetinin üstüne birkaç taşlı, süslü kelebek detayı koyarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

En Güzel Gelin Çiçekleri 8

Bunun yerine sadece kelebeklerden oluşan bir gelin çiçeği de harika görünebilir.

En Güzel Gelin Çiçekleri 9

Bu tasarım için 3-5 liraya her yerde bulabileceğiniz, çiçeklerin üstünü süslemek için kullanlan kelebek formundaki objeleri bile kullanabilirsiniz!

En Güzel Gelin Çiçekleri 10

Bohem tarzda bir gelinlik tercih ettiyseniz ve hatta kır düğünü yapıyorsanız; tüylerden ve tamamlayıcı bitki çeşitlerinden oluşan bu farklı gelin çiçeği tasarımı da birkaç dakikada yapabileceğiniz, farklı modeller arasında yer alıyor.

En Güzel Gelin Çiçekleri 11

Süslü olmayı seven gelin adayları için; rengarenk farklı broşlardan ve takılardan oluşan gelin çiçeği modelleri de ideal olacaktır.

En Güzel Gelin Çiçekleri 12

Küçük yapay çiçeklerden güzel ve rengarenk bir gelin çiçeği yapabilirsiniz. Sadece fon olarak strafor köpük topları tercih edin ve üstüne silikonla dilediğiniz objeyi yapıştırın!