Kapat

Eski Ayakkabıları Yenileme

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Ayakkabıları Yenileme

Kadınlar için en önemli olan aksesuarları ayakkabılarıdır. Genelde en çok eskiyen aksesuar da ne yazık ki onlardır. Eski ayakkabılarınızı atmak ve yerine yenisini almak yerine geri dönüşümle yenilemeye ne dersiniz? Bazen çok sevdiğimiz bir ayakkabı buluruz ve onu eskiyince atmaya kıyamayız ama o haliyle giyemeyiz de: işte böyle anlarda ayakkabılarınızı eskisinden daha güzel bir hale sokacak farklı fikirler işinize yarayabilir. Bu fikir de ayakkabıların en çabuk yıpranan yeri olan tabanıyla ilgili: Kadınların en güzel ayakkabı modellerinden biri olan topuklu ayakkabıların modeli ve rengi kadar taban detayları da son yıllarda büyük önem kazandı. Ayakkabılarınızı göz alıcı ve dikkat çekici bir modele çevirmek için çok basit bir yöntemle yenileme işlemi yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey sadece eski bir topuklu ayakkabınız, bir temizleyici ve bir beyaz, bir de dilediğiniz renkte oje.

İlk olarak ayakkabının altındaki plastik kaplamayı sökün ve ahşap tabanın kalmasını sağlayın.

Eski Ayakkabıları Yenileme 1

Daha sonra temizleyici yardımıyla iyice temizlediğiniz ayakkabınızın altı kuruduktan sonra, beyaz ojeyle ayakkabınızın tabanının tamamını boyayın ve kurumaya bırakın.

Eski Ayakkabıları Yenileme 2

Kuruduğundan emin olduktan sonra, seçtiğiniz diğer renk ojeyle de beyaz kısımların üstünden geçin ve onu da kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra bir iki kat daha boyayın. İşte dikkat çekici topuklu ayakkabılarınız hazır!

Eski Ayakkabıları Yenileme 3

Dilerseniz fosforlu renkteki ojeleri tercih ederek daha dikkat çekici modeller de yaratabilirsiniz.

Eski Ayakkabıları Yenileme 4

 

“Eski Ayakkabıları Yenileme” üzerine 2 yorum

  1. esra says:
    • Aslı says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir