Kapat

Eski Battaniyeden Panço Şeklinde Palto Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Eski Battaniyeden Panço Şeklinde Palto Yapımı
Eski Battaniyeden Panço Şeklinde Palto Yapımı

Eskimiş, yıpranmış, belki delinmiş ya da hasar görmüş battaniyelerinizi güzel ve modern bir pançoya dönüştürebileceğinizi söylesek inanır mıydınız? Bu sezonun modası olan bir pançoya onlarca lira para ödemenize gerek yok; evdeki eskimiş ve birine vereceğiniz ya da atağacağınız battaniyenizden harika bir model yapabilirsiniz. Bunun için her evde bulunan eski tarz kareli ve püsküllü battaniyelerden birini kullanmanızı öneririz. Panço yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler şöyle:

Malzemeler:

-Eski kareli bir battaniye,
-Eski bir kemer,
-Dikiş malzemeleri.

Eski Battaniyeden Palto Yapımı 1

İlk olarak battaniyeyi vücudunuza göre kesin. Battaniyeyi ortadan ikiye katlayın ve dizinize yakın bir bölüme gelene kadar kesin. Dilerseniz tercih ettiğiniz farklı uzunlukları da uygulayabilirsiniz. Kestiğiniz bu battaniyenin tam ortasına kafanız için bir delik açın; delik açmak için bir yemek tabağını koyarak düzgün bir yuvarlak kesebilirsiniz. Kestiğiniz bu delikten aşağıya doğru düz bir şekilde, tam ortasını kesin. Kestiğiniz kısımların kenarlarını düzgün bir şekilde dikin.

Eski Battaniyeden Palto Yapımı 2

Bu işlemden sonra sıra son aşamada: Belinizin ölçüsüne göre, kesmiş olduğunuz dikey çizginin iki yanına ve tam ortalayarak iki adet ilik açın. Bu ilikler, eski kemerinizi geçirmenizi sağlayacak olan kısım olacak; genişliği ona göre ayarlayın.

Eski Battaniyeden Palto Yapımı 3

Bu işlemden sonra pançonuz bitmiş olacak. Artık üstünüze giyerek açtığınız iliklerden kemeri geçirip pançonuzu kullanabilirsiniz.

Eski Battaniyeden Palto Yapımı 4