Kapat

Eski Bavuldan Sandalye Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Eski Bavuldan Sandalye Yapımı
Eski Bavuldan Sandalye Yapımı

Son yılların yükselen trendi retro dekorasyon, eski tarz parçaların ve dekor ürünlerinin birleşiminden oluşan bir dekorasyon türüdür. Herkes tarafından çok beğenilen ve hala trend olmaya devam eden retro dekorasyon ürünleri genelde normalden çok daha pahalıdır. Aslında çok para harcamaya ve hazır ürünler almaya hiç gerek yok; evde duran eski malzemelerle de harika retro dekor ürünleri yapabilirsiniz. Eski bavulları herkes bilir; eski tarz, kutu formundaki bavullar genelde büyüklerimizin atmaya kıyamadığı eski parçalardan biridir. Eğer sizin de böyle bir şansınız varsa ve eskimiş bir bavul hala evinizde duruyorsa ya da ucuz bir şekilde böyle bir bavul satın alabilme şansınız varsa çok şanslısınız! Eskiden eşyalarınızı koyduğunuz bu bavul, şimdi sizin sandalyeniz olacak!

Gerekli Olan Malzemeler:

-Eski bir bavul,
-Eski tarz 4 adet sandalye ayağı,
-Koltuk süngeri parçaları,
-Güçlü bir tekstil tutkalı,
-Minder.

Eski Bavuldan Sandalye Yapımı

Bütün malzemeleri hazırladıysanız, artık başlayabilirsiniz. Önce, Aldığınız ayakları bavulun dört köşesine, eşit aralıklarla vidalayın.

Sonra bavulu açıp içine güçlü tutkaldan bolca dökerek, koltuk süngerlerini içine yapıştırın. Alttaki görselde görüldüğü gibi yanyana yapıştırdığınız parçalar, sizin koltuk zemininiz olacak.

Eski Bavuldan Sandalye Yapımı

Süngerleri de yapıştırıp kurumaya bıraktıktan sonra, aldığınız ya da hazırladığınız minderleri de yine tekstil tutkalı yardımıyla bavulun iç kısımlarına entegre edin. Biri oturma kısmı, bir sırt kısmı olacak şekilde yapıştırdığınız minderlerden sonra, retro sandalyeniz hazır olacak!

Eski Bavuldan Sandalye Yapımı

Herkesi kıskandıracak olan bu özel tasarım sandalye sayesinde, evinizde retro tasarım esintileri hakim olacak!

Eski Bavuldan Sandalye Yapımı