Kapat

Eski Bebek Kıyafetlerini Değerlendirme

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Bebek Kıyafetlerini Değerlendirme
Bebek Kıyafetlerini Değerlendirme

Bebekler çok hızlı büyür; bu nedenle sevimli ve renkli bebek kıyafetlerini kısa bir süre kullanabilirsiniz. Bebeğinize küçük gelen tulumlar, bluzler, pijamalar aslında onun için kullanabileceğiniz eğlenceli kendin yap fikirlerine dönüşebilir. Bebek kıyafetlerini vermek yerine farklı projelerle onları değerlendirebilir, kullanışlı ya da dekoratif birçok ürün elde edebilirsiniz. İşte küçülen ve eskiyen bebek kıyafetleriyle yapabileceğiniz birbirinden güzel 7 geri dönüşüm kendin yap fikri…

Bebek Kıyafetinden Oyuncak Torbası Yapımı

Bebek Kıyafetlerini Değerlendirme 1

Bebeğinize küçük gelen bir tişörtü alın; görselde gördüğünüz gibi kollarını ve yakasını kesip atarak altıgen bir şekil oluşturun. Kenarlarını diktiğiniz parçanın yaka kısmına bir lastik geçirin; işte bu kadar! Bunun yerine çıtçıtlı tulumlardan birini de tercih edebilirsiniz.

Bebek Kıyafetlerini Değerlendirme 2

Bebek Tulumunu Oyuncak Bebek Kıyafetine Dönüştürme

Bebek Kıyafetlerini Değerlendirme 3

Çocuğunuz artık büyüyor ve oyuncaklarla oynayacak yaşa geldi. Hala sakladığınız eskimiş bir tulumunu onun oyuncak bebeği için şirin bir oyuncak bebek kıyafetine dönüştürmeye ne dersiniz? Görseldeki adımları izleyerek oyuncak bebeklere göre bir tulum oluşturabilirsiniz.

Bebek Tişörtlerinden Patchwork Bebek Yorganı Yapımı

Bebek Kıyafetlerini Değerlendirme 4

Bebeğinizin küçülmüş kıyafetlerinden eşit boyutlarda renkli parçalar kesip birbirine dikerek güzel bir bebek yorganı yapabilirsiniz.

Bebekler İçin Bez Torbası Yapımı

Bebek Kıyafetlerini Değerlendirme 5

Bebeğinizin eski bir tulumunu sadece bacak kısmını kesip dikerek, dekoratif bir bez torbasına dönüştürebilirsiniz.

Bebek Kıyafetlerinden Aktivite Kitabı Yapımı

Bebek Kıyafetlerini Değerlendirme 6

Bebekler ve küçük çocuklar için kumaştan yapılmış, öğretici kitaplar çok moda. Siz de bebeğinizin kıyafetlerinin işlevsel kısımlarını (Fermuarlı, bağcıklı, çıt çıtlı, düğmeli gibi) alarak bebeğinizin giyinmeyi öğreneceği bir aktivite kitabında kullanabilirsiniz.

Bebek Kıyafetlerinden Doğum Günü Flaması Yapımı

Bebek Kıyafetlerini Değerlendirme 7

Çocuğunuzun doğum günü süslemesi için; küçüklük kıyafetlerinden kesip yapıştırdığınız ya da diktiğiniz adının harfleriyle güzel bir flama yapmanız çok manidar ve değerli olacaktır.

Bebek Kıyafetlerinden Oyuncak-Yastık Yapımı

Bebek Kıyafetlerini Değerlendirme 8

Bebeğinizin kıyafetlerinden renkli ve desenli parçaları alıp bacak ve kulaklarını ayrı, gövdesini ayrı kumaştan yapacağınız, hem yastık hem de oyuncak olarak kullanabileceğiniz sevimli hayvanlar yapabilirsiniz.

Bebek Kıyafetlerini Değerlendirme 9