Kapat

Eski CD’lerden Organizer Yapımı

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski CD’lerden Organizer Yapımı

Evlerde en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biri de organizerlerdir. Ufak tefek eşyaları toparlayacak, bununla birlikte dekoratif bir görünüm de sunacak olan farklı organizer fikirleri arıyorsanız ve piyasadaki pahalı organizerlere para vermek yerine kendi organizerinizi yapmak istiyorsanız; bu geri dönüşüm fikri hoşunuza gidebilir. Yapımı basit olan bu organizeri dilerseniz çocuk odalarında ya da çalışma odalarında kalem, silgi vs. gibi kırtasiye ürünlerini toparlamak, dilerseniz dikiş malzemelerinizi koymak ya da gözlük, takı gibi ufak tefek aksesuarları depolamak için kullanabilirsiniz.

Malzemeler:
-Eski ya da boş CD’ler,
-Kalın bir fon kumaş,
-Renkli ve desenli parça kumaşlar,
-Ahşap bir çubuk,
-Kalın ip parçası ve iğne- iplik.

Eski CD'lerden Organizer Yapımı 1

İlk olarak, CD’leri kalıp olarak kullanarak kumaşlar üzerinde şekil çıkarmanız gerekiyor. Fon kumaştan tam CD’lerin çevresi kadar yuvarlak parçalar çıkarın. Renkli ve desenli kumaşlardan da CD’nin yarısı kadar cep formunda parçalar kesin. Bu yarım parçaların hepsini tam daire fon parçaların üstüne dikin ve üst kısmının cep gibi açıkta kalmasına dikkat edin. Bu parçaların hepsini CD’lerin üstüne dikin.

Eski CD'lerden Organizer Yapımı 2

Bütün CD’lere aynı işlemi uyguladıktan sonra, fon kumaştan aynı genişlik ve uzunlukta şeritler keserek bu şeritleri ikişer ikişer birbirine dikin. Aşağıda görüldüğü gibi; bu şeritleri CD’lerin arasında bağ oluşturacak şekilde dikin. Dilerseniz CD’lerin üstündeki ceplerin kenarlarına oya ya kurdele gibi detaylar da ekleyebilirsiniz.

Eski CD'lerden Organizer Yapımı 3

Aynı sayıda CD’den birkaç şerit oluşturduktan sonra, artık onları birleştirme işlemine geçebilirsiniz. CD’lerin en üstünde kalan şeridi ortadan ikiye katlayarak dikin ve buradan ahşap çubuğa eşit aralıklarla geçirin. Bu işlemden sonra, ahşap çubuğun iki kenarına kalın ipin iki ucunu bağlayın. İşte organizeriniz hazır! Artık onu dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Mutfaktan çocuk odasına kadar dilediğiniz alanda dilediğiniz depolama şekliyle organizer olarak kullanacağınız bu dekoratif ürün, evinize renk ve neşe katacak!

Eski CD'lerden Organizer Yapımı 4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir