Kapat

Eski Çorapları Baykuş Oyuncak Yaparak Değerlendirme

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Çorapları Baykuş Oyuncak Yaparak Değerlendirme

Çok çabuk eskiyen çoraplarınız bir de güzel desenli ve rengarenkse atmaya kıymakta zorlanabilirsiniz. Atamadığınız çoraplardan çocuklarınız için sevimli küçük baykuş oyuncaklar yapabilirsiniz. Bunun için fazla bir malzemeye ihtiyacınız yok:

Malzemeler:

-Bir çift desenli, bir çift de düz renkli eski çorap, (Dilerseniz farklı desendeki eski çorapları da tercih edebilirsiniz.)
-Biraz elyaf ya da pamuk,
-Beyaz, turuncu ve siyah renklerde çok küçük kumaş parçaları, (Yine çorapları kullanmayı tercih etmeniz mümkün.)
-Dikiş malzemeleri.

Eski Çoraplardan Baykuş Yapımı 1

Düz renkli eski çorabın parmakların geldiği uç kısmını kesip alın. Her iki çorap teki için de aynı işlemi yapın. Bu iki parçayı kesilen yerlerinden küçük bir pay bırakarak dikin. Bıraktığınız payın içinden bu kumaşın içine alabildiğine elyaf doldurun. Desenli çorabı da topuk izinden kesip iki parçaya ayırın. Parçaların uçta olan, parmak gelen kısmını az önce dikmiş olduğunuz elyaflı parçanın üstüne geçirin ve kenarlarını dikin. Diğer kısmı da görselde gördüğünüz gibi baykuşun kafa kısmını yapmak için kullanın.

Beyaz kumaştan iki eşit yuvarlak, siyah kumaştan beyazlardan biraz daha küçük iki yuvarlak parça kesip gözleri oluşturduktan ve diktikten sonra, dörtgen şekilde kestiğiniz turuncu gagayı da dikin. Son olarak çorabın diğer tekinden 4 adet yarım ay şeklinde eşit parça kesip iki iki birbirine diktiğiniz parçaların içini elyafla ya da pamukla doldurun. Ardından baykuşun iki yanına kanatlarını oluşturmak için bu parçaları dikin. Kanatları dilerseniz uyumlu başka renkte ya da desende çoraplardan oluşturarak daha eğlenceli bir oyuncak da elde edebilirsiniz. Böylece baykuş tasarımınız bitmiş olacak; dilerseniz dekoratif olarak kullanabilir, dilerseniz çocuklarınız için oyuncak olması amacıyla hediye edebilirsiniz.

Eski Çoraplardan Baykuş Yapımı 2