Eski Kasalardan Ayakkabılık Yapımı

Kapı girişine koyulan ayakkabılıklar, genelde çok yer kaplar. Sizi bu sorunlardan kurtarmak için vereceğimiz basit ayakkabılık fikri çok işinize yarayacak.


Eski Kasalardan Ayakkabılık Yapımı

Kapı girişine koyulan ayakkabılıklar, genelde çok yer kaplar. Çoğu zaman da eve gelenler ayakkabılarını kapının kenarına bırakıp içeri girerler ve karmaşık bir görüntü oluşur. Sizi bu sorunlardan kurtarmak için vereceğimiz basit ayakkabılık fikri çok işinize yarayacak. Hem çok yer kaplamayacak, hem kolayca ayakkabılarını koyabileceksiniz, hem de bu ayakkabılığı üzerine oturup ayakkabı giyebileceğiniz bir puf olarak da kullanabileceksiniz! Gereken malzemeleri de kolayca bulabileceğiniz bu ayakkabılığı yaparken, biraz ahşap işlerinden anlamanız gerektiğini belirtelim.

Malzemeler:
-Kolaylıkla bulabileceğiniz ahşap kasa,
-Ahşap kasanın genişliğinde bir tahta parçası,
-Ahşap boyası,
-Elyaf ve kumaş,
-Mobilya tekerleği,
-El aletleri.

Ahşap kasayı iyice zımparaladıktan sonra, seçtiğiniz renkteki boyayla her yerini tamamen boyayın.

Eski Kasalardan Ayakkabılık Yapımı

İçine raf yapacağınız tahta parçayı da aynı renkte boyadıktan sonra onu da kurumaya bırakın. Bütün parçalar kuruduktan sonra, rafı kasanın içine çakın. Kasa yatay olarak kullanılacak ve raf tam ortasına denk gelecek. Bu arada, kasa yatay olarak dururken üstte kalan kısmı kadar elyaf ve iki katı kadar kumaşla bir minder dikin. Bu minderi, kasaya entegre edin. Bu işlemi silikon, tekstil tutkalı, küçük çiviler ya da mobilya raptiyeleri gibi malzemelerle dilediğiniz gibi uygulayabilirsiniz. Bu işlem de bittikten sonra, tekerlekleri kasanın altına takma zamanı geldi. Bu tekerlekleri uygun vidalar yardımıyla kasanın altına, dört kenarına vidalayın.

Eski Kasalardan Ayakkabılık Yapımı

Tekerlekleri de alta taktıktan sonra ayakkabılığınız hazır olacak. Üstünde puf olan, üzerine oturup ayakkabılarınızı giymenizi sağlayacak, ayakkabılarınızı koyup yer kaplamadan dekoratif bir görüntü verecek olan küçük ayakkabılık-pufunuz hazır! Eski Kasalardan Ayakkabılık Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. rumma diyor ki:

    Eski kasadan ayakkabılık yapmak çok iyi fikir..:))

BİR YORUM YAZ
73 Sorgu Yapıldı. 2,479 Saniyede Olu