Kapat

Eski Kavanozları Değerlendirme

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Kavanozları Değerlendirme
Eski Kavanozları Değerlendirme

Evlerde en çok kullanılan ve en çok da atık olan objelerden biri de cam kavanozlardır. Farklı boyutlardaki cam kavanozları evlerde genelde baharatlık ya da kuru meyve- sebzeleri koymak gibi mutfakla ilgili alanlarda kullansak da; aslında onlardan harika hediye kavanozları ya da farklı obje koyulan kavanozlar elde edilebilir. İşte alışılmışın dışında bir kullanım alanıyla birbirinden renkli, yaratıcı ve dikkat çekici kavanoz değerlendirme fikirleri…

 Eski Kavanozları Değerlendirme 1

Eğer klasik yöntemleri tercih ediyorsanız; kavanozları yine mutfakta kullanabilirsiniz. Örneğin bir çivi ve çekik yardımıyla üstüne delikler açtığınız iki adet kavanozu tuzluk ve biberlik olarak değerlendirmeniz mümkün.

 Eski Kavanozları Değerlendirme 2

Bunun yerine yine bir şeyler koymak için mutfakta kullanmak istediğiniz kavanozlarınızı biraz daha dekoratif bir forma sokabilirsiniz. Kendini kırmızı, kapağını yeşil renkte boyadığınız bir kavanozun üstüne küçük ahşap bir tutma kolu ve onun kenarına da kartondan yeşil bir yaprak detayı koyarak elma formunda kavanozlar elde edebilirsiniz.

 Eski Kavanozları Değerlendirme 3

Farklı büyüklükteki kavanoz modellerini renkli boyayıp aynı şekilde detaylandırarak meyve  desenli bir kavanoz takımı oluşturabilirsiniz.

 Eski Kavanozları Değerlendirme 4

Kavanozlardan küçük ve dekoratif saksılar yapmak da kullanışlı bir yöntem olabilir. Özellikle balkonunuzda yan yana duran, aynı kavanozdan yapılmış ama farklı renkteki saksılarınız harika duracaktır.

 Eski Kavanozları Değerlendirme 5
Boyamak yerine kumaş parçaları ya da kurdelelerle hareketlendirdiğiniz kavanozları da yine vazo ya da saksı olarak kullanabilirsiniz.

 

Hobi odalarınızda ya da çocuk odalarında boyalardan hobi malzemelerine kadar her şeyin ayrı ayrı koyulabileceği birkaç adet kavanoz da kullanışlı bir depolama alanı oluşturacaktır.  Eski Kavanozları Değerlendirme 6

 Eski Kavanozları Değerlendirme 7

Biraz daha dekoratif bir görünüm için kapaklarını ve üst kısmını boyayacağınız kavanozların üstüne küçük kara tahta etiketler koyarak içinde ne olduğunu yazabilirsiniz.

 Eski Kavanozları Değerlendirme 8

Son zamanlarda çok moda olan bir detay da kavanozlarda içilen limonata tarzındaki soğuk içecekler. Siz de kavanozlarınızın kapağına pipet sığacak kadar bir delik açarak bu trende uyabilir, kendi kavanoz bardak takımınızı yapabilirsiniz.  Eski Kavanozları Değerlendirme 9

Düğün gününde aklınızdan çıkacak ama zor anlarda çok ihtiyacınız olabilecek bazı malzemeler vardır; oje, yapıştırıcı, dikiş kiti, ıslak mendil, sakız gibi… Bu tarz küçük malzemeleri içine koyarak ‘Acil Durum Düğün Kiti’ oluşturabilirsiniz. Güzel bir kavanozu boyayıp kalp şeklinde dekoratif detaylarla süsleyerek baş ucunuzda duracak bir detaya sahip olabilirsiniz.

 Eski Kavanozları Değerlendirme 10

Düğününüzde masa süslemelerinde de kavanozları kullanabilirsiniz. Birini gelin, birini damat olarak boyayacağınız iki kavanoza papyon ve duvak detayları ekleyerek basit ama etkileyici dekorlar elde edebilirsiniz.

 Eski Kavanozları Değerlendirme 11

Kavanozların yurt dışında en çok kullanıldığı alan hediye alanı. Siz de başkalarına hediye verirken süslediğiniz kavanozları kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 Eski Kavanozları Değerlendirme 12

Soğuk kış günleri için sıcak çikolata ve şekerlerden oluşan sıcak çikolata kiti yaparak sevdiklerinize yılbaşı hediyesi olarak verebilirsiniz.

 Eski Kavanozları Değerlendirme 13

Baby showerlardan düğünlere kadar birçok kutlamada gelenlere hediye olarak küçük kavanozların içine koyulmuş şekerlemeler ya da hediyelikler verebilir, üstünü desenli kumaşlar ya da boyalarla, etiket ve iplerle süsleyebilirsiniz.

 Eski Kavanozları Değerlendirme 14

 Eski Kavanozları Değerlendirme 15

Sevdiğiniz insana romantik bir sürpriz yapmak için; cam kısmını sadece önce kalp şeklinde bir cam pencere bırakacak şekilde boyadığınız, kapağını renklendirip içine şekerlemeler doldurarak kurdele ve etiketlerle süslediğiniz bir kavanozu kullanabilirsiniz.

 Eski Kavanozları Değerlendirme 16

 Eski Kavanozları Değerlendirme 17