Eski Kazakları Ev Ayakkabısı Olarak Değerlendirme

Kış geliyor; havalar soğumaya başladı. Kışlık kıyafetlerinizi çıkarırken bazılarının yıprandığını ve eskidiğini göreceksiniz. Sakın onları atmayın!


Eski Kazakları Ev Ayakkabısı Olarak Değerlendirme

Kış geliyor; havalar soğumaya başladı. Kışlık kıyafetlerinizi çıkarırken bazılarının yıprandığını ve eskidiğini göreceksiniz. Sakın onları atmayın! Çünkü bu harika kendin yap geri dönüşüm fikri çok hoşunuza gidecek. Eski bir kazağı sıcak tutan, güzel ev ayakkabılarına dönüştürebilir ve bu kışı daha sıcak geçirebilirsiniz. İşte eski kazaktan ev ayakkabısı yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesi:

Malzemeler:

-Eski bir kazak,
-Mukavva ya da maket kartonu,
-Bir parça polar ya da keçe kumaş ve ince sünger elyaf,
-Dikiş malzemeleri.

Eski Kazaklardan Ev Ayakkabısı

İlk olarak kartona ayaklarınızın şeklini yukarıda gördüğünüz gibi çıkarın . Çıkardığınız şablonu kesip ayırdıktan sonra, tercih ettiğiniz keçe ya da polar kumaşın üstüne koyarak her iki ayağınız için de ikişer parça çıkarın. Bu parçaların içine dilerseniz sert olması için kartonu koyduktan sonra, aynı şekilde kesip çıkardığınız ince sünger elyafı da koyun ve iki parçayı birbirine dikin. Bu işlemi her iki ayağınız için de tekrarlayın. Görselde gördüğünüz gibi, iç parçanın etrafında biraz pay bırakarak kestiğiniz yarım daire şeklindeki kazak parçasının üstüne iç parçayı koyun. Aynı şekilde bir de üst kısım için yarım daire şeklinde bir parça kesin ve görseldeki adımları izleyerek bütün parçaları birbirine dikin. 7 numaralı görselde olduğu gibi kestiğiniz parçaların ortada kalan kısmını yukarı doğru kaldırdıktan sonra, diğer iki yandaki parçaları o dik parçanın üstünde birbirine dikin ve ayakkabının arka kısmını oluşturun. Son olarak 10 numaralı görselde gördüğünüz gibi iki adet şerit kesin ve ayakkabının kenarlarını sağlamlaştırmak için onları dikin. Ters yüz ettikten sonra ev ayakkabılarınız hazır olacak.

Eski Kazaklardan Ev Ayakkabısı 2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,584 Saniyede Olu