Kapat

Eski Kemerleri Değerlendirme

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Kemerleri Değerlendirme

Eskiyen bütün eşyalarınızdan yeni ve farklı objeler yapabilirsiniz. Hatta sadece eski eşyaları yenilemek değil, eski kıyafet ve aksesuarlarınızı kullanarak da evinizin dekorasyonuna katkıda bulunabilirsiniz. Bu aksesuarlardan biri de eski deri kemerler. Özellikle erkeklerin sık sık kullandığı ve çabuk eskiyen deri görünümlü kemerler, aslında evinizin içinde birçok farklı alanda değerlendirebileceğiniz dekoratif bir yardımcı olabilir. Hem evinizde basit olmasına karşın dikkat çekici dekoratif detaylar oluşturabilirsiniz, hem de eskiyen aksesuarlarınızı atmak yerine değerlendirebilirsiniz. İşte eski kemerlerinizden yapabileceğiniz farklı dekoratif ürünler…

Artık birçok evde stor perdeler kullanılıyor. Bu stor perdeler, hem daha az yer kaplıyor hem de daha modern bir görünüm oluşturuyor. Kendi stor perdenizi kendiniz yapabilirsiniz. Rustik demirine bir kenarını dikeceğiniz düz bir perdelik kumaşı rulo halinde katlayarak, etrafına eski kemerlerinizden oluşturduğunuz bir ipi geçirerek toplu halde durmalarını sağlayabilirsiniz.

Eski Kemerleri Değerlendirme 1

Bunun yerine klasik detayları tercih ediyor ve normal perde kullanmayı istiyorsanız; perdelerinizi kenarlara tutturmak için de eski kemerlerinizi kullanabilirsiniz.

Eski Kemerleri Değerlendirme 2

Biriken eski dergileri depolamanızı sağlarken bir yandan da portatif bir tabure meydana getirecek olan bu fikir de oldukça dikkat çekici. İnce bir minder alın ya da dikin; bu minderi dergileri üst üste koyduktan sonra en üste koyun ve iki kenarına kemer geçirip sıkın. İşte farklı tabure ya da puf tasarımınız hazır.

Eski Kemerleri Değerlendirme 3

Basit bir çiçek saksısının ya da içine çiçek koyduğunuz plastik bir kabın etrafını kemerlerle sararak farklı görünen bir saksıya sahip olabilirsiniz.

Eski Kemerleri Değerlendirme 4

Yine kitaplar ve dergiler için kullanabileceğiniz bir yöntem de onları kemerlerin içine koyarak duvara asmak. Aynı şekilde odunlarınızı toplu halde tutmak için de kemerleri kullanabilirsiniz.

Eski Kemerleri Değerlendirme 5

Eski kemerlerinizin toka kısımlarını kestikten sonra, kalan parçaları yan yana birbirine dikerek harika bir kapı önü paspası elde edebilirsiniz.

Eski Kemerleri Değerlendirme 6

Sıradan duvar saatlerinize biraz hareket katmak için onları etrafına yapıştırdığınız bir kemerle duvara asmanız, etkileyici bir detay oluşturacaktır.

Eski Kemerleri Değerlendirme 7

Özellikle country, retro ya da endüstriyel tarzda döşenmiş evlerde harika duracak bir dekor alternatifi de bu raf tasarımı olacaktır. Kalın kemerleri birbirine tokalayarak halka haline getirdikten sonra, iki adet ahşap rafı bir alta ve bir üste olacak şekilde çivi yardımıyla kemerlere çakın. Ardından ortaya çıkan rafı duvara asın.

Eski Kemerleri Değerlendirme 8

Eskiyen sandalyelerinizi bile kemerlerle farklı bir tasarıma dönüştürebilir ve yenileyebilirsiniz. Aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi, eskiyen bir metal sandalyenin kumaş kısmını çıkardıktan sonra, eski kemerleri örgü biçiminde bir alttan bir üstten geçirerek sandalyenin iskeletine monteleyin. Böylece bütün eski ürünlerinizi değerlendirmiş ve güzel tasarlanmış bir sandalyeye sahip olmuş olacaksınız.

Eski Kemerleri Değerlendirme 9

Ahşap kağıt havluluklardan iki tanesini iç içe bakacak şekilde duvara monteleyin ve ardından arasına iki adet kemeri kapatarak takın. Farklı tasarımıyla güzel bir gazetelik ortaya çıkmış olacak.

Eski Kemerleri Değerlendirme 10